Gracze Pokemon GO zebrali 145 ton śmieci

W wydarzeniu wzięło udział 17 tysięcy graczy z 41 krajów. Niantic Labs zaprosiło też kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, które pomagały w koordynowaniu działań wolontariuszy. W sumie fani “Pokemon GO” zebrali 145 ton odpadów. Gracze zrzeszeni w grupy składające się maksymalnie z 2500 osób nie tylko zbierali śmieci, ale też przetwarzali je. Przykładowo na Filipinach razem z organizacją Pure Earth odpady przerabiano na tzw. eco bricks, czyli butelki naładowane plastikiem, z których później można budować wytrzymałe ogrodzenia, tamy czy ściany.
pokemon go
pokemon go

pokemon go
Grupa wolontariuszy z Singapuru (fot. Niantic Labs)

W ubiegłym roku w podobnej akcji zebrano 6,5 tony śmieci. Postęp jest zatem wyraźny i udowadnia siłę pokemonowej społeczności. Niewątpliwie pomocna jest mechanika gry, a dokładniej system “raidów”. Są to cykliczne wydarzenia, które skłaniają graczy do spotykania się w grupach, aby wspólnie upolować rzadkiego i silnego Pokemona.

“Pokemon GO” jest mobilną wieloosobową grą wykorzystującą elementy rozszerzonej rzeczywistości. Uczestnicy wcielają się w trenerów, którzy łapią wirtualne stwory w realnych lokalizacjach i szkolą je do walki o teren. Tytuł zadebiutował 6 lipca 2016 roku. Pomimo licznych kontrowersji gra od samego początku zarabia krocie, ma swoich zagorzałych fanów nawet wśród starszych osób i doczekała się wielu klonów, m.in. chrześcijańskiej aplikacji, w której gracze szukają świętych. | CHIP