Huawei P smart Z – średniak z wysuwanym aparatem

Wysuwane aparaty fotograficzne zaczynają trafiać do tańszych urządzeń, to dowód rosnącej popularności tego rozwiązania. Huawei P smart Z to nowy model, przeznaczony dla tych osób, które wysuwany aparat się podoba, a jednocześnie nie zamierzają wydawać całej wypłaty na telefon. Urządzenie model wyceniono na 280 euro (około 1200 złotych).
Huawei P smart Z – średniak z wysuwanym aparatem

Huawei P smart Z wyposażony został ekran o przekątnej 6,59″, otoczony wąskimi ramkami i pozbawiony notcha. Sercem urządzenia jest procesor HiSilicon Kirin 710F, a więc 8-rdzeniowy SoC składający się z dwóch bloków (4x Cortex-A73 2,2 GHz plus 4x Cortex-A53 1,7 GHz). Ma on do dyspozycji 4 GB RAM. Na dane przewidziano 64 GB. Telefon obsługuje karty pamięci micro SD do 512 GB.

Gdzieś już widzieliśmy taki dzielony tył telefonu, prawda? (fot. Huawei)

Telefon może pochwalić się dość pojemną baterią. 4000 mAh to nieco więcej niż średnia w tym segmencie. Producent nie wspomina nic o szybkim ładowaniu. Do serii P smart w końcu trafiło USB typu C (poprzedni model serii, P smart 2019, ma micro USB). Stylistycznie, patrząc na tył telefonu, nie sposób ustrzec się wrażenia, że Huawei nieco zapatrzyło się w telefony Google Pixel.

Niebieska wersja Huawei P smart Z (fot. Huawei)

Umieszczone z tyłu aparaty to duet: 16 MPix + 2 MPix. Przedni aparat, ten właśnie, który jest  wysuwany jest z obudowy, ma sensor o rozdzielczości 16 MP. Wysunięcie aparatu zajmuje 1 sekundę. Według producenta, mechanizm powinien wytrzymać 100 000 cykli i wytrzymać nacisk aż 12 kg.

Wysuwany aparat ma cechować się dużą wytrzymałością (fot. Huawei)

Od stron programowej, robienie zdjęć wspomagane jest przez SI, która pomoże wyretuszować portret i rozpoznawać ponad 500 scen w różnych 22 kategoriach. | CHIP

A w naszych rankingach, wśród najbardziej wydajnych telefonów też Huawei, tyle że model P30 Pro

Samsung A90 z wysuwanym aparatem do selfie