Huawei przestanie korzystać z kart pamięci MicroSD

Założona w 2000 roku organizacja SD Association ma swoją siedzibę w USA, więc prawdopodobnie znalazła się na liście podmiotów, które są objęte zakazem współpracy technologicznej z Huawei. Jakby nie było, oznacza to, że w przyszłych konstrukcjach Huawei nie może stosować kart SD. To jednak nie byłoby szczególnie zadziwiające – wiele telefonów nie korzysta już z kart pamięci. Jest jeszcze druga możliwość: własny standard pamięci, który Huawei już zdążył opracować.
Huawei przestanie korzystać z kart pamięci MicroSD

Własny format kart pamięci NM Card może niejako uratować Huawei przed efektami decyzji SD Associacion (fot. Slashgear)

Standard NM Card, bywa czasem błędnie nazywany nanoSD, ze względu na wielkość podobną do nanoSIM. Wprowadzanie standardów pamięci przywiązanych do jednego producenta najczęściej nie jest dobrym pomysłem. Sony przez całe lata promowało swoje MemoryStick w różnych odmianach, w praktyce jednak strategia ta była raczej niekorzystna dla japońskiej firmy. Huawei może jednak nie mieć innego wyjścia. Nie wiadomo dokładnie czy NM Card nie wykorzystują jakichś rozwiązań zaczerpniętych z SD. W takiej sytuacji chiński producent mógłby spotkać się z utrudnieniem w korzystaniu nawet z własnego standardu.

[banner slot=”text”]

Nie można też wykluczyć, że sprawa ma charakter przejściowy, jak i cała nagonka prowadzona na Huawei, o czym może świadczyć ostatnia wypowiedź prezydenta Donalda Trumpa. Najpierw były nigdy nieudowodnione zarzuty o szpiegostwo. Gdy te nie osłabiły pozycji Huawei, amerykańska administracja nowymi przepisami zaczęła wymuszać na kolejnych partnerach chińskiego producenta zrywanie współpracy z Huawei. Jak się okazuje, podatne na to są nie tylko firmy, ale też organizacje zajmujące się standaryzacją elementów elektronicznych. | CHIP

Więcej:Huawei