Polskie studio stworzy grę na licencji Vampire: The Masquerade

Mocna licencja to jeszcze nie gwarancja sukcesu, ale z pewnością może pomóc w popularyzacji gry. Krakowskie studio iFun4all podpisało umowę z Paradox Interactive, dotyczącą licencji na stworzenie gry bazującej na systemie RPG “Vampire: The Masquerade”, podała spółka. Szwedzki wydawca zajmie się działaniami promocyjnymi. Polska firma ma natomiast za zadanie stworzyć tytuł dla dwóch platform sprzętowych: PC i Nintendo Switch. Obie firmy poinformowały o podpisaniu umowy, ale można założyć, że prace nad samą grą trwały już wcześniej. Skąd ten wniosek? Otóż nienazwana wciąż gra ukaże się jeszcze w 2019 roku.
Polskie studio stworzy grę na licencji Vampire: The Masquerade

W komunikacie skierowanym do mediów prezes firmy iFun4all, Michał Mielcarek nie ukrywa, że ta gra to duża szansa dla jego firmy:

— Zawarcie tej umowy jest niezwykle ważnym wydarzeniem, ponieważ po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy w stanie skłonić do współpracy liczącego się na rynku, globalnego partnera — przekonuje Mielcarek.— Jako jedyne studio w Polsce byliśmy w stanie przekonać Paradox, że potrafimy stworzyć grę, która zasługuje na to, by być elementem globalnego brand planu “Vampire: The Masquerade”. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że stworzymy w pełni licencjonowaną grę, która, mamy nadzieję, trafi w gusta milionów fanów Wampira i Świata Mroku na świecie.

Pozostaje mieć nadzieję, że krakowskie studio zdoła stworzyć dobry tytuł oparty o popularny system RPG. Najbardziej znanym tytułem autorstwa iFun4all jest z pewnością “Serial Cleaner” – gra, w której wcielamy się w rolę człowieka zawodowo trudniącego się czyszczeniem miejsc zbrodni jeszcze zanim zjawi się policja. Ciekawostką jest, że gra wykorzystuje rzeczywiste dane, jak np. porę roku czy godzinę i dostosowuje do niej wydarzenia w wirtualnym świecie. Tematyka horroru nie jest jednak obca krakowskiej firmie. Tworzy ona aktualnie grę planszową “Halls of Horror”,  opartą na sieciowej grze na platformę Mixer o tym samym tytule. Produkcja powstaje dzięki składkom na Kickstarterze.

Jest raczej pewne, że wiodącym tytułem dla licencji “Vampire: The Masqerade” będzie “Bloodlines 2”, ale fanów tego uniwersum z pewnością cieszy, że powstaje jednocześnie kilka gier osadzonych w tzw. World of Darkness (fot. Paradox)

Tematyka krwiopijnych potworów powoli powraca do świata gier po kilkuletniej absencji (a przynajmniej mniej zauważalnej obecności) wampirów w grach, zarówno cyfrowych, jak i tych niewymagających prądu. Nie jest szczególną tajemnicą, że bestsellerowy cykl powieści “Zmierzch” i nakręcone na jego podstawie filmy bardzo ostudziły zainteresowanie wydawców gier tą tematyką. Tymczasem poza powstającą w Polsce grą, o której mowa powyżej w przygotowaniu jest także “Bloodlines 2” oraz nienazwany jeszcze tytuł francuskiego studia Big Bad Wolf, które również korzystajz z tej samej licencji. | CHIP

Więcej:gryParadox