YouTube Music i YouTube Premium już dostępne w Polsce

YouTube Music i YouTube Premium nareszcie wkraczają oficjalnie do Polski. Tym samym Google wytacza ciężkie działa przeciwko serwisom oferującym multimedialne treści w postaci streamingu. Głównym celem internetowego giganta zapewne jest przechwycenie części użytkowników Spotify. Co ważne, ceny abonamentu są dopasowane do polskiego rynku.
YouTube Music i YouTube Premium już dostępne w Polsce

Czym są usługi YouTube Music i YouTube Premium? Pierwsza to serwis umożliwiający słuchanie muzyki zgromadzonej w oficjalnych kanałach na YouTube i Google Play Music, ale też oglądanie teledysków czy słuchanie playlist. Ponadto można słuchać muzyki offline, podobnie jak w Spotify Premium. Opłacenie subskrypcji Google Play Music daje jednocześnie dostęp do wersji Premium usługi YouTube Music.

Wraz z serwisem muzycznym debiutuje u nas także YouTube Premium. Obejmuje on oczywiście także YouTube Music Premium, a ponadto daje dostęp do treści wideo bez reklam, pobierania filmów oraz możliwość oglądania produkcji YouTube Originals.

Google rozsądnie dopasowało ceny usług – wydają się odpowiednie dla polskiego rynku. Jednocześnie nieco wątpię w sukces YouTube Premium (fot. YouTube)

O ile YouTube Music może być jakimś zagrożeniem (chociaż pewnie niewielkim) dla Spotify, to bardzo trudno wierzyć w sukces YouTube Premium w konfrontacji z Netflixem. Najlepiej jednak samemu wyrobić sobie opinię, bo usługę tę można testować bezpłatnie przez 3 miesiące. Ciekawe kiedy Google zrezygnuje z okresu testowego w starciu z polskimi użytkownikami, jak zrobił to Netflix? | CHIP