8-calowy laptop z Chin

Chiński producent komputerów i tabletów, Chuwi, który gościł już u nas przy okazji testu tabletu Chuwi Hi9 Plus, rozpocznie wkrótce, bo prawdopodobnie 20 czerwca, zbiórkę na portalu Indiegogo na nowy model laptopa. Tu trzeba wyjaśnić, że Chuwi traktuje tę formę sprzedaży jako akcję promocyjną, a urządzenie tak naprawdę jest już gotowe. Chuwi MiniBook 8, bo tak będzie nazywać się mini-laptop, ma 8-calowy ekran FHD IPS, który możemy złożyć w sposób znany z laptopów Lenovo Yoga, tworząc z chińskiego komputera tablet.
8-calowy laptop z Chin

Klawiatura w takim urządzeniu to musi być dziecko kompromisu. Widać, że Chuwi starało się zmieścić jak największe płytki klawiszy tekstowych. Polakom zapewne trudniej będzie przestawić się na pisanie na czymś podobnym, ze względu na widoczny brak prawego Alt (fot. Chuwi)

Wewnątrz znajduje się procesor Intel Core m3-8100Y, a więc układ dwurdzeniowy i czterowątkowy generacji 8, 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane w formie eMMC. Producent udostępnia też slot na nośniki SSD M.2 PCIe (chociaż długość dysku ograniczona jest do standardu 2242). Całość ma pracować 8h na baterii. Zaletą, przynajmniej z perspektywy kogoś, kto sporo podróżuje, jest ładowanie urządzenia poprzez USB typu C – pozwala to zabrać w podróż jedną tylko ładowarkę.

Więcej:Chuwilaptop