Call of Duty: Modern Warfare – z nowym silnikiem

Infinity Ward ujawniło już wszystkie informacje na temat tegorocznej edycji COD-a. Gracze mają zdecydowanie powody do radości, ponieważ “Modern Warfare” zaoferuje kilka nowości. Przede wszystkim twórcy w końcu postanowili skorzystać z nowego silnika. Przede wszystkim w nowym COD wykorzystane zostanie dynamiczne oświetlenie, czyli ray tracing, dzięki czemu wszelkie wystrzały i eksplozje oraz efekty związane z podświetleniem sceny będą wyglądać dużo lepiej. Zadbano także o dźwięk w technologii Dolby Atmos. Kolejna ważna sprawa to opcja cross-play. Użytkownicy konsol PS4 oraz Xbox One wreszcie zagrają razem w trybie multiplayer.
call of duty
call of duty

Choć trudno w to uwierzyć, Activision i Infinity Ward zrezygnowały z przepustek sezonowych (season pass). To oznacza, że wszystkie dodatki, takie jak mapy, broń, czy tryby gry, które do tej pory były przypadały tylko tym osobom, które za taką przepustkę zapłaciły, będą udostępniane bezpłatnie. Tu najbardziej ucieszą się posiadacze PS4, ponieważ to oni, w pierwszej kolejności otrzymywać będą aktualizacje.

Jak wskazuje podtytuł, tym razem gra będzie dziać się współcześnie. Gracze wcielą się w żołnierzy sił specjalnych, biorących udział w misjach na całym świecie m.in. w Londynie i na Bliskim Wschodzie. Jak wynika z relacji dziennikarzy zaproszonych na  pokazy prasowe, sceny przemocy są bardzo realistyczne. Pojawiły się nawet opinie, że uważana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych scen w historii misja “No Russian” z “Modern Warfare 2″ (gracz jako agent CIA morduje cywili, by zdobyć zaufanie grupy przestępczej) to nic, w porównaniu do tego, co zobaczymy w nowej odsłonie.

[banner slot=”text”]

Poza kampanią fabularną, dostępny będzie oczywiście tryb multiplayer. Co ciekawe obydwa tryby mają na siebie wzajemnie wpływać. Twórcy zrezygnowali z battle royale, wracając niejako do korzeni i stawiając na klasyczne doznania wieloosobowe. Nowością ma być natomiast tryb kooperacji, który będzie zbiorem elitarnych i wymagających perfekcyjnej współpracy misji.

Tutaj znajdziecie kolejne wydania Call of Duty oraz gadżety dla graczy.

Można się już rejestrować do Call of Duty: Mobile