Co zobaczymy podczas E3?

Nie ma bardziej znaczącej imprezy w świecie gier niż odbywające się w Los Angeles E3. Amerykańskiej imprezie ustępuje nawet europejski Gamescomm. Jeśli chcemy dowiedzieć się, co będzie działo się w świecie gier przez najbliższy rok, trzeba śledzić wydarzenia na drugiej stronie globu. Przyjrzyjmy się przeciekom dotyczącym najważniejszych premier E3.
Co zobaczymy podczas E3?

Electronic Arts na E3

Konferencja EA, jednej z największych firm w branży gier, nie jest szczególnie tajemnicze w tym roku. Konferencja firmy odbędzie się 8 czerwca o 18:15, a EA już udostępniło plan pokazu. Obejmuje on następujące tytuły: “Star Wars Jedi: Fallen Order”, “Apex Legends”, “Battlefield”, “FIFA 20”, “Madden NFL 20” i “The Sims 4”. W praktyce więc czekają nas zapewne premiery lub zapowiedzi dodatków (“Apex Legends”, “Battlefield”) oraz stałe serie (FIFA, Madden NFL), w których próżno szukać czegoś nowego. Może jednak pojawi się coś spoza listy?

Bethesda – nie tylko nowy Wolfenstein

Bethesda to jedna z najbardziej liczących się w tej branży firm. Chociaż nie uniknęła niedawno wpadki, jaką był koszmarny “Fallout 76”, to na zapowiedzi i premiery innych gier tego wydawcy czekają rzesze fanów. Jedyną grą, którą potwierdzono przez konferencją jest “Doom Eternal”.

Ale nie tylko jej powinniśmy się spodziewać. Zapewne otrzymamy szereg informacji na temat takich tytułów jak: “Wolfenstein: Youngblood” czy “Starfield”, ale też kolejne dodatki dla  sieciowego “The Elder Scrolls Online” oraz mobilnego “Elder Scrolls Blade” Po cichu liczę na to, że dowiemy się czegoś więcej także o “The Elder Scrolls VI”. Konferencja Bethesdy odbędzie się 10 czerwca o 2:30 w nocy. 

Ubisoft – nowe “Watchdogs” i “Ghost Recon: Breakpoint”

Francuskie studio pokaże swoje nowości 10 czerwca o 22:00. Wśród tytułów, co do których mamy właściwie pewność, że pojawią się podczas imprezy w Los Angeles jest m.in. “Watch Dogs Legion”. Ubisoft szykuje zapewne też coś nowego (do premiery gry jeszcze długa droga, ale liczymy na trailer) odnośnie “Ghost Recon: Breakpoint”.

Ubisoft zapewne zaskoczy czymś jeszcze – może dodatki dla “The Division 2” i “Rainbow Six: Siege”?

Microsoft – prawdopodobnie wiele nowości na E3

Microsoft ma bardzo silny dział poświęcony grom. Wśród tytułów, o których mówi się, że mogą pojawić się podczas pokazów giganta z Redmond są m.in. “Ori and the Will of the Wisps”, “Forza Horizon 4”, “Halo Infinite” oraz, co mnie cieszy szczególnie, “Age of Empires IV”. Nowości mogą pokazać także należące do Microsoftu studia Ninja Theory i Obsidian Entertainment.

Najważniejsze jednak w tym przypadku nie będą same gry. Kto wie, może gigant z Redmond uchyli rąbka tajemnicy spowijającej kolejnego Xboxa?

Oczywiście należy pamiętać, że na E3 swoje nowości pokażą też liczne mniejsze studia. Jak wielokrotnie udowadniały wydarzenia w branży, nieraz najciekawsze tytuły wychodzą nie od największych firm. | CHIP