Cyberpunk 2077: ciekawe podejście do unikania przemocy

Wirtualne mordowanie postaci w grach jest, jak wiadomo, dość powszechne. Twórcy nowego tytułu CD Projektu ujawniają, że będzie możliwe ukończenie go bez stosowania tej formy przemocy. Co ciekawe, gracze prosili o taką opcję w ankietach. Zamiast zabijania przeciwników, w “Cyberpunku 2077” użytkownik będzie mógł pokonać rywala w inny sposób, np. ogłuszając go i obezwładniając. Zrobi to fizycznie lub dzięki otoczeniu – w demie na E3 autorzy gry pokazali np. jak bohater produkcji, V, wrzuca inną postać do zsypu na śmieci. Przydadzą się także umiejętności hakerskie, dzięki którym można infekować implanty komputerowymi wirusami.
cyberpunk 2077
cyberpunk 2077

– Aktualnie każda broń i wszczep cybernetyczny mogą mieć tryb ogłuszający. Wyjątkiem są bronie dużego kalibru, czyli np. wyrzutnia rakiet – opowiada w serwisie PC Gamer główny projektant zadań w “Cyberpunku 2077”, Paweł Sasko.

A wiceprezes CD Projektu, Marcin Iwiński, podkreśla w rozmowie z Bloombergiem, że promocja gry wyszła świetnie, przekładając się wyraźnie na wyniki przedsprzedaży tytułu, choć szczegółów nie podał:

– Reakcja jest świetna, jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby wstępnych zamówień, ale z drugiej strony zawsze chcemy pozostać tak skromni, jak to możliwe. Oczywiście wyznaczyliśmy sobie cele, ale nie mogę ich zdradzić. Gra musi najpierw trafić do rąk graczy, wtedy okaże się, czy im się spodobała.