Diablo 4 i Overwatch 2 pojawią się w 2020 roku?

O grze mówi się od dłuższego czasu. Jednak firma nie zdecydowała się jeszcze oficjalnie potwierdzić daty premiery swojego nowego tytułu. Nie jest wykluczone, że nastąpi to na początku listopada podczas tegorocznego BlizzConu. Warto mieć jednak w pamięci zawód, jaki spotkał graczy rok temu. Wtedy także nadzieje fanów rozpaliły przecieki i informacje o tym, że Blizzard pracuje nad kolejną grą w świecie “Diablo”. Jednak podczas konferencji na BlizzConie (corocznej konwencji Blizzarda), okazało się, że nie chodzi wcale o długo oczekiwane “Diablo 4”. Zamiast tego, zgromadzeni w Anaheim Convention Center dowiedzieli się o mobilnej grze “Diablo Immortal”. Później, po fali krytyki jaka się wtedy wylała w internecie, Blizzard zdradził, że pracuje także i nad kontynuacją popularnego hack’n’slasha.
diablo 4
diablo 4

Inną grą nad jaką pracuje Blizzard jest “Overwatch 2”, czyli kontynuacja popularnej drużynowej strzelanki. Prawdopodobnie będzie to po prostu duża aktualizacja skupiająca się na elementach PvE (ang. player vs environment), gdzie gracze będą samemu bądź w trybie kooperacji rozgrywać misje fabularne przeciwko SI. Ten opis może przypominać (zapewne nie bez przyczyny), zarzucony projekt Titan, na którego silniku stworzono “Overwatcha”.

diablo 4
Blizzard pracuje też nad kontynuacją “Overwatcha” (graf. Blizzard Entertainment)

Informacje, jakie wyciekły pochodzą prawdopodobnie od byłych bądź obecnych pracowników producenta gier. We wspomnianej publikacji Le Monde informuje ponadto, że z Blizzard może zwolnić w Europie nawet 1/3 załogi. Cięcia w ubiegłym roku dotknęły też po raz pierwszy w takiej skali również esportu. Blizzard pod koniec ubiegłego roku poinformował o rezygnacji ze wspierania rozgrywek “Heroes of the Storm” i przesunięciu projektantów tej gry do innych działów. | CHIP

> Zanim doczekamy się “Diablo 4”, warto zagrać w jego poprzednika (sprawdź aktualne ceny)