E3: The Unreal Garden – rozszerzona rzeczywistość, na którą masz wpływ

Ekspozycja firmy OneDome wygląda zadziwiająco jeszcze zanim założy się gogle AR. Oto miejsce zdominowane przez naturę. Miejsce, w którym dominują rośliny i zwierzęta, ale widoczne są też skalne ścieżki. Ostały się też niewielkie osiedla i domki. Po założeniu gogli świat The Unreal Garden zostaje uzupełniony o elementy fantastyczne. Dotknięcie któregokolwiek z nich sprawia, że ten zmienia swój kształt, kolor, a także rozmiar. Przechodzenie obok wirtualnych eksponatów również nie pozostaje bez wpływu na ich zachowania – wyczuwając czyjąś obecność szybko rosną, by następnie zniknąć, co jest oczywistym skojarzeniem z ewolucją komórek, która jest odpowiedzią na zmiany otaczającego je środowiska.
the unreal garden

(fot. OneDome)

unreal garden
Część wystawy “The Unreal Garden” z San Francisco (fot. OneDome)

W The Unreal Garden można obserwować nie tylko faunę i florę w ich dosłownym wymiarze. Na ekspozycji nie brakuje też sztuki cyfrowej takich artystów, jak Android Jones, Andy Thomas, czy też Jassmin Paradissittto i Vladislav Solovjov. Tworzą oni trójwymiarowe sceny, które można uruchomić dzięki HoloLens i innym goglom wykorzystującym Windows Mixed Reality. Na wystawie bardzo ważną rolę odgrywa również dźwięk.

The Unreal Garden powstał dzięki współpracy Enklu i OneDome. Enklu to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania do integracji muzeów i galerii sztuki z mieszaną rzeczywistością. Pozwala to na przekształcenie ich w miejsca interaktywnej rozrywki. Natomiast OneDome jest społecznością, która tworzy wirtualne światy w budynku przy Market Street w San Francisco. Właśnie tam na co dzień można podziwiać The Unreal Garden. Jednak wystawa na targach E3 jest wyjątkowa, bo uzupełniona o nowe atrakcje.

[banner slot=”text”]

Podobne atrakcje będzie można zobaczyć również w Polsce. Alvernia Planet to projekt parku edukacji i rozrywki, który ma powstać w kompleksie 13 kopuł studia filmowego Alvernia. Będzie to pierwszy, z 13 planowanych parków, które mają powstać na całym świecie.

Budynki studia filmowego Alvernia, które mają zostać zamienione w centrum edukacyjno-rozrywkowe. (fot. Alvernia Planet)

W Alvernia Planet zostaną wykorzystane najnowocześniejsze technologie i rozwiązania audio-wizualne, głównie VR/AR, hologramy, op-art oraz obrazowanie światłem. Kolejne lokalizacje będą działać na zasadzie franczyzy.

W oczekiwaniu na uruchomienie Alvernia Planet już teraz możecie sprawdzić ofertę gogli VR.