the unreal garden

E3: The Unreal Garden – rozszerzona rzeczywistość, na którą masz wpływ

The Unreal Garden to ekspozycja z rozszerzoną rzeczywistością przygotowana przez firmy OneDome i Enklu. Na 557 metrach kwadratowych zwiedzający targi E3, z wykorzystaniem gogli i kontrolerów kompatybilnych z Windows Mixed Reality, mogą wpływać na środowisko np. poprzez rzucanie cyfrowych zaklęć. Na odwiedzających czekają także wirtualne zwierzęta i magiczne grzyby.

Ekspozycja firmy OneDome wygląda zadziwiająco jeszcze zanim założy się gogle AR. Oto miejsce zdominowane przez naturę. Miejsce, w którym dominują rośliny i zwierzęta, ale widoczne są też skalne ścieżki. Ostały się też niewielkie osiedla i domki. Po założeniu gogli świat The Unreal Garden zostaje uzupełniony o elementy fantastyczne. Dotknięcie któregokolwiek z nich sprawia, że ten zmienia swój kształt, kolor, a także rozmiar. Przechodzenie obok wirtualnych eksponatów również nie pozostaje bez wpływu na ich zachowania – wyczuwając czyjąś obecność szybko rosną, by następnie zniknąć, co jest oczywistym skojarzeniem z ewolucją komórek, która jest odpowiedzią na zmiany otaczającego je środowiska.

unreal garden
Część wystawy “The Unreal Garden” z San Francisco (fot. OneDome)

W The Unreal Garden można obserwować nie tylko faunę i florę w ich dosłownym wymiarze. Na ekspozycji nie brakuje też sztuki cyfrowej takich artystów, jak Android Jones, Andy Thomas, czy też Jassmin Paradissittto i Vladislav Solovjov. Tworzą oni trójwymiarowe sceny, które można uruchomić dzięki HoloLens i innym goglom wykorzystującym Windows Mixed Reality. Na wystawie bardzo ważną rolę odgrywa również dźwięk.

The Unreal Garden powstał dzięki współpracy Enklu i OneDome. Enklu to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania do integracji muzeów i galerii sztuki z mieszaną rzeczywistością. Pozwala to na przekształcenie ich w miejsca interaktywnej rozrywki. Natomiast OneDome jest społecznością, która tworzy wirtualne światy w budynku przy Market Street w San Francisco. Właśnie tam na co dzień można podziwiać The Unreal Garden. Jednak wystawa na targach E3 jest wyjątkowa, bo uzupełniona o nowe atrakcje.

Reklama

Podobne atrakcje będzie można zobaczyć również w Polsce. Alvernia Planet to projekt parku edukacji i rozrywki, który ma powstać w kompleksie 13 kopuł studia filmowego Alvernia. Będzie to pierwszy, z 13 planowanych parków, które mają powstać na całym świecie.

Budynki studia filmowego Alvernia, które mają zostać zamienione w centrum edukacyjno-rozrywkowe. (fot. Alvernia Planet)

W Alvernia Planet zostaną wykorzystane najnowocześniejsze technologie i rozwiązania audio-wizualne, głównie VR/AR, hologramy, op-art oraz obrazowanie światłem. Kolejne lokalizacje będą działać na zasadzie franczyzy.

W oczekiwaniu na uruchomienie Alvernia Planet już teraz możecie sprawdzić ofertę gogli VR.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.