Następna generacja NVIDIA Shield TV obsłuży Google Stadia

Pojawiają się pierwsze informacje o nowej wersji NVIDIA Shield TV. W Google Play Developer Console Device Catalog użytkownicy forum XDA Developers znaleźli urządzenie Shield TV o kodowej nazwie mdarcy. Aktualny model nosi nazwę kodową darcy. 
Następna generacja NVIDIA Shield TV obsłuży Google Stadia

Ulepszony model powinien przynieść nie tylko pewną poprawę wydajności, nawet przy użyciu tego samego procesora Tegra X1. Podwyższona wydajność ma być efektem zastosowania wyższego taktowania, chociaż informacje, które wyciekły dotychczas nie podają dokładnej wartości. Jeżeli chodzi o system operacyjny, powinien nim być Android 9 Pie.

Pierwszy Shield TV nie był i nie jest porażającym sukcesem rynkowym, ale obsługa Google Stadia w przyszłym modelu może to wyraźnie zmienić (fot. NVIDIA)

Źródła wspominają o poprawionym kontrolerze, a także bardziej zaawansowanym pilocie. Najbardziej interesującą ciekawostką tej plotki jest jednak to, że nowy NVIDIA Shield TV będzie wspierać Google Stadia. Oryginalny Shield TV miał zintegrowany Google Chromecast, dlatego można oczekiwać, że zaktualizowany model będzie wyposażony w obsługę Chromecast Ultra. W ten sposób gracze będą mogli zagrać w tytuły Google Stadia w 4K HDR. Koncentracja na Google Stadia może wyglądać dziwnie, ponieważ NVIDIA ma własną, konkurencyjną usługę przesyłania strumieniowego GeForce Now, którą zresztą mieliśmy okazję sprawdzać w praktyce. Trzeba jednak pamiętać, że usługa NVIDII formalnie pozostaje w fazie beta. Być może “zieloni” uznali, że lepiej jest postawić na rozwiązanie Google’a. Może to być także część jakiegoś większego układu biznesowego NVIDII i Google. | CHIP