PowerPoint: SI nauczy cię, jak dobrze zrobić prezentację przed publicznością

Funkcja Presenter Coach na żywo przeanalizuje, w jaki sposób próbnie prowadzimy prezentację. Microsoft zebrał najlepsze praktyki dotyczące wystąpień publicznych, a wirtualny trener wytknie każde potknięcie. Dzięki temu “na sucho” łatwiej przygotujemy się do przemówienia przed współpracownikami albo wystąpienia przed większą grupą osób podczas ważnego wydarzenia. Taki trening w PowerPoincie może dodać odwagi, zwiększyć pewność siebie i ograniczyć stres.
powerpoint
powerpoint

Sztuczna inteligencja Microsoftu weźmie pod uwagę takie aspekty przemowy jak jej tempo, rodzaj używanych słów, a także to, czy nadużywamy wtrąceń w postaci wypełniaczy typu eee czy yyy, zamiast pauz. Wirtualny trener zgani nas też za zbyt kurczowe trzymanie się napisanych na slajdach treści, bo prezentacja w PowerPoincie powinna służyć jedynie pomocą i być ilustracją dla tego, o czym mówimy, a nie jej jedynym elementem. Po skończonym treningu, użytkownik otrzyma dokładny raport z informacjami, co powinnien poprawić przed faktycznym wystąpieniem.

[banner slot=”text”]

Presenter Coach pojawi się w internetowej usłudze PowerPoint, która jest częścią pakietu Office 365, jeszcze tego lata. Niestety, jak w przypadku podobnych technologii największych producentów, tak i w wypadku SI Microsoftu, nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy w ogóle ta funkcja pomoże przygotować się do prezentacji po polsku. | CHIP