Robert Downey Jr. chce posprzątać Ziemię, wykorzystując roboty i nowe technologie

W trakcie konferencji Re:Mars organizowanej przez Amazon, poza naukowcami z różnych dziedzin wystąpił także Robert Downey Jr. Po luźnych anegdotach ze swojego życia zawodowego i ciekawostkach na temat uniwersum Marvela, aktor oznajmił, że zakłada stowarzyszenie Footprint Coalition, które ma zajmować się oczyszczaniem planety. Konkretne pomysły nie zostały przedstawione, gdyż inicjatywa ruszy dopiero w połowie 2020 roku. Aktor chce jednak wykorzystać sztuczną inteligencję oraz nowe technologie, by przywrócić równowagę ekologiczną Ziemi.
Robert Downey Jr. chce posprzątać Ziemię, wykorzystując roboty i nowe technologie

Niedawno siedziałem przy stole z superinteligentnymi ekspertami. Podczas rozmowy ktoś stwierdził, że dzięki pomocy robotów i aktualnej technologii, jako ludzkość bylibyśmy w stanie znacznie oczyścić, a nawet całkowicie uporządkować w ciągu 10 lat naszą planetę. Będąc w zasadzie 54-letnim dzieckiem, powiedziałem: – Zróbmy to! Utwórzmy w tym celu jakieś stowarzyszenie. – Zero reakcji. Przytłoczyła mnie martwa cisza. Ci światli ludzie stwierdzili, że biurokracja, patenty i polityka są zbyt wielką przeszkodą. Ale ja chcę spróbować. Może nie zmienię praktycznie nic, mając przed sobą widmo niemal pewnej porażki, ale i tak jest to najlepszy pomysł, na jaki kiedykolwiek wpadłem. – powiedział Robert Downey Jr.

Footprint Coaliton nie ma jeszcze gotowej strony, ale można się już zapisać do newslettera, by śledzić dalsze losy tej inicjatywy.