Surface ze składanym ekranem jeszcze w tym roku?

Projekt Centaurus był rozwijany równolegle do zarzuconego niedawno projektu Andromeda, który dotyczył mniejszej klasy urządzeń takich jak składane tablety czy smartfony. Zamiast tego, gigant z Redmond we współpracy z Intelem postanowił skupić się na laptopach ze składanymi ekranami. Urządzenie może przypominać jeden z wcześniejszych projektów Microsoftu, czyli Courier, który był rozwijany od 2008 do 2010 roku. Na grafice tytułowej możecie zobaczyć jak wyglądał ten koncept.
Surface ze składanym ekranem jeszcze w tym roku?

Projekt Andromda ostatecznie zarzucono na rzecz od 2 lat rozwijanego równolegle projektu Centaurus (graf. Microsoft)

Jednocześnie od dłuższego czasu mówi się o “odchudzonej” wersji Windows 10 przystosowanej do obsługi nowej klasy składanych urządzeń. Windows Lite, bo taką nazwę kodową nosi nowy system Microsoftu, projektowany jest z myślą o urządzeniach wyposażonych w składane ekrany. Bardzo prawdopodobne, że Windows Lite znajdzie się w składanych laptopach także innych producentów. Miesiąc temu informowaliśmy o prototypie ThinkPada X1, czyli pierwszym składanym urządzeniu Lenovo z Windows 10.

[banner slot=”text”]

O ile w przypadku smartfonów i tabletów króluje Android i Microsoft nie ma większych szans na zawładnięcie rynkiem należącym obecnie do Google, to jeśli chodzi o większe urządzenia może być inaczej. Chromebooki nie osiągnęły tak spektakularnego sukcesu, a pomimo wielu wad systemu Microsoftu, ciągle wspiera on wiele aplikacji, które są niezaprzeczalnym atutem. Jeśli do tego dojdzie obsługa urządzeń dotykowych, może dojść do ciekawego starcia pomiędzy dwoma gigantami. | CHIP

Surface Go – nowy hybrydowy tablet Microsoftu

Więcej:Microsoft