Cuphead kanwą serialu Netflixa

Wydana w 2017 roku gra “Cuphead” nawiązuje stylistyką do klasycznych kreskówek Walta Disneya i studia braci Fleischer z początku ubiegłego wieku. Najpierw były więc kreskówki, potem gra, a teraz ponownie kreskówka, choć znacznie bardziej zaawansowana. Historia więc zatoczyła koło. Warto przy tym zaznaczyć, że animacje w “Cuphead” są tylko częściowo tworzone komputerowo. Zarys postaci i animacja powstają ręcznie, jak za dawnych czasów, a jedynie kolory dodawane są w programie graficznym. To, jak wyglądała praca nad animacją, możecie zobaczyć na nagraniu poniżej:
Cuphead kanwą serialu Netflixa

Aby zachować charakter wczesnych filmów animowanych, twórcy “Cuphead” zdecydowali też o ograniczeniu liczby klatek do 24 na sekundę. Dotyczy to oczywiście jedynie animacji. Natomiast gra odświeżana jest w 60 FPS, aby była płynna i nie frustrowała jeszcze bardziej gracza. Bo “Cuphead” jest grą wymagającą zręczności i skupienia, a do tego niewybaczającą najmniejszych błędów. Zatem do klasycznej animacji, studio MDHR dodało wymagający gameplay znany z gier z przełomu lat 80 i 90 ubiegłego wieku.

Netflix ogłosił, że zamierza wyprodukować serial animowany na podstawie gry “Cuphead” (graf. CHIP)

Niestety jeszcze nie wiemy kiedy “The Cuphead Show” trafi na Netflixa, jednak możemy być pewni sukcesu tej produkcji. O ile gra przywodzi na myśl klimat dawnych amerykańskich filmów animowanych, to o bohaterach niewiele mogliśmy się z niej dowiedzieć. Miejmy nadzieję, że pracujący dla Netflixa scenarzyści wypełnią tę lukę i wykorzystają humor sytuacyjny, aby utrzymać tempo akcji z platformówki. To kolejna współpraca studia MDHR. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że gra pojawi się w… samochodach Tesli. | CHIP

[offers keywords=”cuphead”]

https://www.chip.pl/2019/06/gra-cuphead-pojawi-sie-w-tesli/

Więcej:Netflix