Cyberprank 2069 to dość bezczelna próba oszustwa

“Cyberprank 2069” to parodia “Cyberpunk 2077”, która została wydana na Steamie przez studio Cyberpath. A raczej przez ukrywających się pod tą nazwą żartownisiów. Gra kosztowała 10 dolarów (niecałe 40 złotych). I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że twórcy obiecali graczom, kopię “Cyberpunk 2077” na gwiazdkę. Co nie jest możliwe biorąc pod uwagę, że premiera tytułu polskiego studia zapowiedziano na 16 kwietnia przyszłego roku. Dodatkowo, producent zadeklarował w opisie “Cyberprank 2069” nagrodę dla autora najlepszej recenzji w postaci… kolekcjonerskiej wersji “Cyberpunk 2077”. Tego Valve już nie zdzierżyło.
Cyberprank 2069 to dość bezczelna próba oszustwa

https://youtu.be/RmR82UcLePA

Adminstracja Steama potraktowała to nie tyle jako dość bezczelną próbę wyłudzenia i wprowadzenia w błąd graczy, co ingerencję w system ocen oraz nieuczciwego zwiększenia liczby przychylnych recenzji gry za pomocą przekupstwa. Takie działanie to oczywiste złamanie regulaminu sklepu z grami.

Jak można się było spodziewać, “Cyberprank 2069” nawet jak na parodię wygląda bardzo mizernie. Podobnie jak w przypadku tego typu produkcji publikowanych na Steamie, gracze powinni się spodziewać wykorzystania darmowych tekstur i gotowych modeli. Postacie, z którymi wchodzimy w interakcję są bardzo statyczne i możemy się z nimi komunikować jedynie poprzez kwestie dialogowe, które nie są czytane przez aktorów. Ot, kolejna gra zrobiona dla żartu.

[banner slot=”text”]

Bardzo dobrze, że Valve zdecydowało o usunięciu tej produkcji ze swojego sklepu. Jednak ta sytuacja jest tylko kolejnym przykładem na to, czym stał się popularny serwis z grami. Na Steamie bowiem już od dawna obok wysokobudżetowych tytułów i naprawdę dobrych produkcji niezależnych, pojawiają się potworki w rodzaju “Cyberprank 2069”. Te powstają najczęściej w darmowych silnikach graficznych i kreatorach. Na szczęście na Steamie istnieje system ocen, dzięki któremu każdy może się zapoznać z czym ma do czynienia przed zakupem. O ile oczywiście użytkownicy piszący recenzje nie uwierzą w obietnicę sprzedaży Niderlandów, jak w przypadku parodii “Cyberpunk 2077”. | CHIP

CD Projekt pracuje nad trybem wieloosobowym do gry Cyberpunk 2077

Więcej:CD Projekt