helio g90

Dzięki MediaTekowi Helio G90 gamingowe smartfony mogą być tańsze

Gamingowe smartfony to wciąż nisza, a wszystkie wydane lub zapowiedziane do tej pory urządzenia miały wysokowydajne układy produkcji Qualcommu. Teraz tajwański MediaTek zapragnął uszczknąć kawałek tego tortu. Niebawem na rynku zadebiutuje nowa linia mobilnych procesorów Helio G90, która ma być tańszą alternatywą dla popularnych Snapdragonów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tajwański producent przedstawił mobilne CPU Helio G90 i G90T. To 8-rdzeniowe (6 x Cortex A-55 i 2 x A76) układy o taktowaniu 2,05 GHz. Obydwa zostały wykonane w litograficznym procesie 12 nm. Chipy dysponują układem GPU Mali-G76 800 MHz. Procesory współpracują z 10 GB pamięci RAM LPDDR4x oraz 64-megapikselowymi aparatami. Te ostatnie, jak wiemy, pojawią się w smartfonach Samsunga oraz Redmi.

Procesory Helio G90 będą dysponowały technologią HyperEngine składającą się z kilku funkcji zorientowanych na zwiększenie wydajności w grach. Po pierwsze znajdziemy tu rozwiązanie, które w momencie wykrycia np. słabszego sygnału Wi-Fi automatycznie przełączy smartfon na LTE lub odwrotnie – oraz wykorzysta, zarówno pasmo 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Dzięki temu opóźnienia w grach sieciowych zmniejszą się o 22%. Kolejna sprawa to tzw. mechanizm szybkiego reagowania, który zminimalizuje opóźnienia związane z używaniem dotykowego ekranu. Nie zabraknie również obsługi standardu HDR 10 z 10-bitową głębią kolorów. MediaTek G90 zadebiutuje w jednym z nowych smartfów Xiaomi, który wkrótce ma mieć premierę w Indiach.

Reklama

Gamingowe telefony to wciąż niszowy dział urządzeń mobilnych, ale z miesiąca na miesiąc interesuje się nimi coraz więcej producentów. W ubiegłym tygodniu kolejnego przedstawiciela z tej półki zapowiedział ASUS. Ponieważ graczom zależy na wydajności i wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu, konstrukcje do gier są zwykle bardzo drogie. Pojawienie się na tej scenie MadiaTeka, który jest znany z wypełniania rynkowych luk tańszymi podzespołami, powinno spowodować wejście do sprzedaży tańszych gamingowych smartfonów.  | CHIP


-> Względnie niedrogim urządzeniem dla graczy jest np. Razer Phone 2, który obecnie kosztuje około 2000 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.