Microsoft zapowiada… Windows 1.0

Nie do końca jest jasne, co kierowało osobami, które zarządzają kontami społecznościowymi giganta z Redmond. Microsoft udostępnił bowiem dość niecodzienny film “promocyjny” wyraźnie nawiązujący do lat 80-tych. Widzimy na nim, jak zmieniało się logo sztandarowego systemu operacyjnego. Trudno powiedzieć, czemu służy ten “powrót do przyszłości”, jednak wielu osobom z pewnością łezka w oku się zakręci.
Microsoft zapowiada… Windows 1.0

https://twitter.com/Windows/status/1145731141695168512

Microsoft przy tym we współczesny sposób zachwala zalety swojego produktu, który obsługuje pliki wykonywalne systemu MS-Dos, a nawet wyświetla zegar! Widać, że administratorzy strony Windows bardzo dobrze się bawią. Pojawiają się archiwalne zdjęcia i quizy w formie ankiety na temat wymagań systemowych “nowego” systemu operacyjnego z 1985 roku. Zupełnie, jakbyśmy udali się na wycieczkę do katowickiego Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Możliwe jednak, że sprawa ma drugie dno. W końcu powoli zbliża się 35 rocznica pierwszego wydania Windows. Czyżby z tej okazji producent szykował dla nas jakieś niespodzianki? W ubiegłym roku Microsoft udostępnił w serwisie GitHub kod źródłowy klasycznego Menadżera Plików z Windows 3.0. Nie wykluczałbym też rezygnacji z numeracji, która straciła sens odkąd Microsoft zrezygnował z wydawania kolejnych wersji na rzecz aktualizacji dodających nowe funkcje (Windows as a service). | CHIP

[offers keywords=”microsoft+windows+”]