Warsaw – gra o Powstaniu Warszawskim. Premiera we wrześniu

“Warsaw”, czyli opowiadająca o Powstaniu Warszawskim gra studia Pixelated Milk, pojawi się w sprzedaży we wrześniu. Będzie dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. 13-minutowy fragment rozgrywki został zaprezentowany podczas targów PAX East w amerykańskim Bostonie. Na podobny pomysł wpadło pięć lat temu CI Games.
Warsaw, gra o powstaniu warszawskim
Warsaw, gra o powstaniu warszawskim

Mechanika “Warsaw” budzi skojarzenia z “The Darkest Dungeon”, czyli świetnym RPG kanadyjskiego Red Hook Studios. W grze będziemy zarządzać i sterować oddziałem powstańców. Walka jest turowa, a śmierć każdego z żołnierzy będzie ostateczna. Będziemy mogli też poruszać się po Warszawie i zarządzać oddziałem pomiędzy walkami.

Według twórców “Warsaw”, celem gry jest przybliżenie historii Polski. Jednak trzeba powiedzieć, że Pixelated Milk wybrało bardzo trudny temat. Pamięć o Powstaniu Warszawskim, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku i trwało 63 dni, jest ciągle żywa. Z tego powodu produkcja polskiego studia może budzić kontrowersje i emocje. Zwłaszcza, że mówimy o bardzo tragicznym w skutkach wydarzeniu, które zakończyło się zniszczeniem miasta i rzezią 200 tysięcy mieszkańców stolicy. W grze zatem nie powinniśmy liczyć na happy end, bo tego 75 lat temu nie było.

Naszym zdaniem zdecydowanie więcej szacunku dla tematu mieli twórcy poniższego pomysłu:

Powstanie Warszawskie relacjonowane “na żywo” na Twitterze.