Asystent Google przypomni ci o wyniesieniu śmieci i zrobieniu zakupów

Powiadomienia w aplikacji można ustawić na konkretną godzinę, a także w pobliżu określonej lokalizacji takiej jak sklep, szkoła czy poczta. Wirtualny Asystent Google przypomni o zaplanowanym zadaniu po jego utworzeniu, a także wtedy, kiedy będziemy przechodzić w pobliżu danego miejsca. Funkcja będzie dostępna w ciągu najbliższych tygodni dla użytkowników programu na Androidzie i iOS-ie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. Przypomnienia zadziałają nie tylko na smartfonie, ale na każdym urządzeniu z włączonym Asystentem Google.
asysten google logo
asysten google logo

przypomnienie o wyrzuceniu śmieci w aplikacji Asystent Google
Asystent Google przypomni o wyrzuceniu śmieci (graf. Google)

Powiadomienia będą mogły ustawić osoby, które dodamy do grupy rodzinnej i kontaktów Google, a także użytkownicy tych samych inteligentnych urządzeń takich jak smart TV, czy głośniki. Z funkcji z pewnością ucieszą się rodzice, którzy chcą mieć kontrolę nad tym, co robią ich dzieci. Pomoże w tym aplikacja Family Link. Google liczy na to, że SI w ten sposób pomoże zarządzać czasem i codziennymi zadaniami.

Funkcje, które zapowiedziało Google mogą imponować i są bardzo użyteczne. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy nie idziemy trochę za daleko i czy na pewno chcemy, aby nawet najbliższe osoby śledziły każdy nasz krok? Wystarczy, że robią to już firmy technologiczne takie jak Google czy Facebook. Na szczęście, każdy z użytkowników Asystenta będzie mógł wyłączyć powiadomienia. Wtedy jednak będziemy musieli liczyć na własną pamięć. | CHIP