Ericsson zainwestował w fabrykę w Tczewie

Arun Bansal, wiceszef Ericssona, poinformował, że firma zainwestuje w fabrykę w Tczewie. Potwierdziły się też wcześniejsze doniesienia o spotkaniu premiera Morawieckiego z Arunem Bansalem. Jak podaje Rzeczpospolita, wartość inwestycji i produkcji w Polsce jest szacowana na 5 mld złotych rocznie. Tczewski zakład będzie w całości obsługiwać rynek europejski. Urządzenia będące infrastrukturą sieci 5G już teraz są wytwarzane w Polsce. Pełną produkcję Ericsson uruchomi w pierwszym kwartale przyszłego roku.
ericsson logo - arun bansal spotkanie w pl
ericsson logo - arun bansal spotkanie w pl

Operatorzy komórkowi mogą teraz mieć sieci opracowane przez polskich ekspertów oprogramowania i wyprodukowane w Polsce. 5G dla Polski może być wytwarzane przez polskich inżynierów, zarówno rozwijając polską gospodarkę, jak i budząc zaufanie do europejskiego łańcucha dostaw. Jestem bardzo podekscytowany, widząc, jakie możliwości otwierają się przed nami w związku z nowymi inwestycjami w Polsce — przekazał Arun Bansal w komunikacie prasowym.

Ericsson jest dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Firma działa w ponad 180 krajach. W Polsce Ericsson funkcjonuje od ponad 100 lat. Aktualnie zatrudnia 2400 osób. Poza siedzibą w Warszawie i fabryką w Tczewie, firma prowadzi też centra badawczo-rozwojowe w Krakowie i Łodzi.

USA nakłaniają sojuszników do bojkotu Huawei

Więcej:bezcatnews