Esports Association poprowadzi Narodową Drużynę Esportu

Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych (znane również jako Esports Association) poinformowało o podpisaniu porozumienia z Kancelarią Prezydenta w sprawie kontynuowania i zarządzania inicjatywą Narodowej Drużyny Esportu. Celem organizacji będzie wypracowanie przejrzystych i uznawanych przez całe środowisko graczy zasad wyłaniania krajowych reprezentacji w dyscyplinach esportowych.
Esports Association poprowadzi Narodową Drużynę Esportu

— To duże wyróżnienie i odpowiedzialność. Z Narodową Drużyną Esportu wiążą się ogromne nadzieje społeczności esportowej i zamierzamy pokierować tym projektem z pomocą najlepszych branżowych specjalistów. Patronat Pana Prezydenta potwierdza, że rozwój inicjatyw oddolnych w polskim esporcie to właściwy kierunek — powiedział Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Wcześniej, w odpowiedzi na nasze pytania o przyszłość Narodowej Drużyny Esportu, Kancelaria Prezydenta zwróciła uwagę na konieczność wypracowania przez środowisko esportowe wspólnych dla wszystkich rozwiązań zapewniających graczom odpowiednią pomoc, zarówno organizacyjną, jak i finansową. Esports Association (w skrocie ESA) działa od 2016 roku. W 2018 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowało działalność stowarzyszenia w ramach programu “Rozwój Sektorów Kreatywnych 2018”. Więcej szczegółów na temat współpracy Kancelarii Prezydenta z ESA poznamy wkrótce.

CHIP: prezydent nie pomoże overwatchowej Reprezentacji Polski

Więcej:e-sport