Hearthstone: premiera dodatku Wybawcy Uldum

Hearthstone ma kolejne ciekawe talie, a osoby, które zalogują się w ciągu 90 dni od premiery “Wybawców Uldum” otrzymają losową legendarną kartę zadania klasowego. Niedługo możemy się też spodziewać kolejnego rozszerzenia o przygodę dla jednego gracza (liczę, że co najmniej tak udanego jak “Dalarańska robota”). Tymczasem przedstawiamy 5 pomysłów na talie, które mogą namieszać w grze rankingowej po pojawieniu się “Wybawców Uldum”.
Hearthstone: premiera dodatku Wybawcy Uldum

1. Czy Secret Hunter wyprze talię Łowcy wykorzystującą bomby?

Łowca w nowym dodatku otrzymał bardzo mocną kartę. Hiena alfa (statystyki 3/3 za 4 many) przyzywa dwie hieny 2/2 jeśli kontrolujemy sekret. Można się spodziewać, że często będziemy ją widzieć w rozgrywkach rankingowych. Talię Łowcy opartą na sekretach uzupełnią też zapewne Zamaskowani gladiatorzy i Zestaw łowcy, czyli nowy czar dodający losową Bestię, Sekret i broń do ręki gracza. Przydać się może także legendarny portret Zul’Jina z dodatku “Rozróba Rastakana”, którego użycie powoduje ponowne rzucenie tych samych zaklęć, tyle że na losowe cele. Obecnie jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych talii w grze rankingowej jest jednak talia Łowcy, w której część kart produkuje bomby uderzające w przeciwnika. Czas pokaże, czy Secret Hunter stanie się równie popularny, czy może gracze pozostaną przy sprawdzonym zestawie kart.

Hiena alfa przyzywa dwie inne hieny jeśli kontrolujemy sekret (graf. Blizzard Entertainment)

2. Łotr z zadaniem

Łotr dostał w nowym dodatku potężną kartę. Bazarowa kradzież to zadanie, które otrzymujemy na początku gry. Po dodaniu 4 kart z innej klasy , gracz otrzyma w nagrodę ulepszoną moc specjalną w postaci Mirażowych ostrzy (ze statystykami 3/2), które czynią go odpornym na atak. Wykonanie zadania powinno być dość łatwe, biorąc pod uwagę arsenał Łotra. Pomóc może Bazarowy rzezimieszek dodający losowego stronnika innej klasy do ręki gracza i zaklęcie Sprytne przebranie, które stworzy 2 losowe zaklęcia innej klasy.

Zadanie Łotra może sporo namieszać w grze rankingowej (graf. Blizzard Entertainment)

3. Szaman z okrzykami bojowymi

Szaman jest kolejną klasą, która dostała potężne wzmocnienie, w postaci karty o nazwie Splugawiona woda. To zadanie wymaga od nas zagrania 6 kart z okrzykiem bojowym. W nagrodę otrzymamy wzmocnioną moc specjalna, która pozwala dwukrotnie aktywuje okrzyki bojowe. Z tego powodu warto do talii Szamana włożyć karty o niskim koszcie z okrzykami bojowymi takie jak Młodsza inżynier, Śluzożłop i Szczur linowy Ligi Z.Ł.A. Bardzo mocną kartą może okazać się też neutralna Poszukiwaczka zadań, która dobiera kartę jeśli kontrolujemy zadanie.

Nowa karta Szamana wykorzystuje okrzyki bojowe (graf. Blizzard Entertainment)

4. Kapłan – wielki nieobecny

Kapłan nie był do tej pory skuteczną klasą w grze rankingowej. Może to jednak zmienić nowa mechanika, czyli Odrodzenie. Powoduje ona, że stronnicy z tym opisem powracają po ich zabiciu na pole bitwy z 1 punktem zdrowia. Tu pomocny może okazać się Przewodnik dusz. Przyzywa on losowego przyjaznego stronnika, który zginął w grze i opatruje go opisem Odrodzenie. Drugą kartą, która może pomóc przetrwać pierwsze ataki wroga, jest Taureński nosiwoda, który na koniec tury przywraca 5 punktów zdrowia rannej postaci, a także nowa neutralna karta Rytualista Nefersetów, który przywraca do pełni zdrowia sąsiednich stronników.

Czy ta niepozorna karta pozwoli wrócić Kapłanowi do łask graczy po wydaniu “Wybawców Uldum”? (graf. Blizzard Entertainment)

5. Wojownik namiesza w mecie?

Wojownik może okazać się ciekawą klasą do łamania trendów w grze rankingowej (tzw. mety). Talie oparte na bombach skutecznie bowiem powinny kontrować talie wymagające posiadania tylko jednej kopii karty w talii. Z drugiej strony, ciekawą propozycją jest talia wojownika, wzmacniająca zranionych stronników. Nowa karta o nazwie Zaprzysiężona najemniczka przyzwie kopię zranionego przyjaznego stronnika, co pozwoli wywrzeć presję na przeciwniku we wczesnej fazie rozgrywki. Warto zatem do takiej talii dodać takich stronników jak Berserker z Amani, Rozjuszony berserker, Szalejący worgen, a także Grommasha Hellscreama i Leeroya Jenkinsa, którymi dobijemy przeciwnika. | CHIP

[offers keywords=”hearthstone”]

Więcej o “Hearthstone”, zasadach gry i o tym, skąd się biorą pomysły na nowe talie przeczytacie w wywiadzie:

CHIP: Wywiad z Mikiem Donaisem, projektantem gry Hearthstone