Mężczyźni nie segregują śmieci, bo to “gejowskie”

Z eksperymentu przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców wynika, że dbanie o środowisko jest uznawane za zachowanie typowo kobiece. Z tego powodu heteroseksualni mężczyźni mniej chętnie segregują odpady, wyłączają klimatyzację i używają toreb materiałowych wielokrotnego użytku. Panowie mają przekonanie, że im bardziej dana osoba jest przekonana o negatywnym wpływie człowieka na środowisko, tym bardziej bywa uznawana za “kobiecą”. Co ciekawe, kobiety posługujące się bardziej “męskimi” argumentami, zdecydowanie rzadziej są postrzegane jako lesbijki.
Mężczyźni nie segregują śmieci, bo to “gejowskie”

A może chodzi o tęczową kolorystykę kubłów na śmieci? (fot. Terence Ong)

Wyniki badań wydają się zaskakujące i absurdalne. Okazuje się, że dbanie o środowisko naturalne nie zależy od racjonalnego podejścia oraz wiedzy, ale od fobii i wyobrażeń o tym, jak nas widzą inni. Tymczasem świat zmaga się z problemem odpadów, które trafiają do mórz i oceanów, niszcząc przyrodę. Co gorsza, np. plastik prędzej czy później trafi na talerz wraz ze złowioną rybą, a nawet mięsem zwierzęcia, które ją zjadło. Z tego powodu trudno się nadziwić, że śmiecenie nie jest uważane za obciach – a homoseksualna orientacja seksualna tak.

https://www.chip.pl/2019/05/malezja-odeslemy-wlascicielom-ponad-3-tysiace-ton-plastikowych-smieci/

Odpady produkowane przez człowieka nie rozkładają się tak szybko jak materia organiczna. Wiele bogatych państw zmaga się z problemem składowania i przetwarzania śmieci. Te często są spalane w biedniejszych krajach, a zanieczyszczenia dostają się do powietrza, którym oddychamy. Przypomnijmy, w maju malezyjska minister środowiska Yeo Bee Yin zapowiedziała odesłanie ponad 3 tysięcy ton śmieci m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Arabii Saudyjskiej. | CHIP

Więcej:ekologia