Pożar w siedzibie Dropboxa

W siedzibie głównej dostawcy usług chmurowych Dropbox Inc. w San Francisco doszło w czwartek do pożaru. Zapaliła się elektryczna hulajnoga wprowadzona przez jednego z pracowników na V piętro budynku.
Pożar w siedzibie Dropboxa

Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani, a po fakcie Departament Straży Pożarnej San Francisco potwierdził, że pożar nie był groźny i nikt nie odniósł obrażeń.

Doniesienia o wybuchających i płonących hulajnogach elektrycznych coraz częściej pojawiają się w mediach. W lutym tego roku hulajnoga wybuchła w jednym z poznańskich punktów ładowania tych pojazdów, przy ul. Gorczyczewskiego. Eksplozja była tak silna, że wypadły szyby z budynku, w którym znajdowała się hulajnoga. Do podobnego wypadku doszło też w czerwcu tego roku na jednym z warszawskich osiedli. Podczas ładowania akumulatorów ogniwa wybuchły i zajęły się ogniem.

Jeśli więc planujecie zakup takiego urządzenia, to pamiętajcie, by nie pozostawiać go bez nadzoru podczas ładowania. A na wszelki wypadek dobrze jest mieć pod ręką gaśnicę. Wbrew pozorom nie jest to droga rzecz, a może okazać się przydatna.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Niespodzianka – hulajnogi elektryczne wcale nie takie eko