Spectacles 3 – nowe okulary twórców Snapchata

Nowe okulary przeciwsłoneczne od Snapchata będą miały nie jedną, a dwie kamery HD. To umożliwi tworzenie stereoskopowych zdjęć. Takie fotografie pozwalają na odwzorowanie zależności przestrzennych między obiektami, które się na nich znajdują. Za jakość dźwięku mają odpowiadać cztery mikrofony wbudowane w urządzenie. Okulary mają 4 GB pamięci wewnętrznej. W porównaniu z poprzednią wersją zmienił się też wygląd – szkła są okrągłe, a stalowe oprawki są wyraźnie cieńsze. Spectacles 3 są dostępne w dwóch kolorach – Carbon, czyli czarnym i Mineral, czyli jasnoróżowym. Do okularów dołączone jest etui, które umożliwia ich czterokrotne ładowanie (pojedyncze pozwoli zrobić 200 zdjęć, lub nagrać 70 filmów).
Spectacles 3
Spectacles 3

Za pomocą okularów Spectacles 3 można robić zdjęcia, a także nagrywać filmy trwające minutę. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk na oprawce. Tak wykonane ujęcia można przesłać do Snapchata. Tam wyświetlają się jako tzw. memories. To funkcja aplikacji, która umożliwia zapisywanie, przechowywanie i edytowanie materiałów. Będzie można je też pobrać i udostępnić w innych programach. Użytkownicy Spectacles 3 skorzystają ze specjalnych filtrów i animacji (również z efektami 3D) przeznaczonych dla filmów wykonanych okularami. Oglądanie trójwymiarowych efektów będzie możliwe dzięki kartonowym goglom VR (takim, jak Google Cardboard).

[banner slot=”text”]

Sprzedaż pierwszych Spectacles okazała się dużo niższa, od oczekiwań Snap Inc. Firma straciła 40 mln dolarów. Tym razem wyprodukuje mniej urządzeń, co na pewno pozwoli ograniczyć ewentualne straty. Urządzenia w przedsprzedaży można zamówić na tej stronie. Spectacles 3 mają być kolejnym krokiem firmy w prowadzeniu badań nad rozszerzoną rzeczywistością. | CHIP