Spectacles 3 – nowe okulary twórców Snapchata

Nowe okulary przeciwsłoneczne od Snapchata będą miały nie jedną, a dwie kamery HD. To umożliwi tworzenie stereoskopowych zdjęć. Takie fotografie pozwalają na odwzorowanie zależności przestrzennych między obiektami, które się na nich znajdują. Za jakość dźwięku mają odpowiadać cztery mikrofony wbudowane w urządzenie. Okulary mają 4 GB pamięci wewnętrznej. W porównaniu z poprzednią wersją zmienił się też wygląd – szkła są okrągłe, a stalowe oprawki są wyraźnie cieńsze. Spectacles 3 są dostępne w dwóch kolorach – Carbon, czyli czarnym i Mineral, czyli jasnoróżowym. Do okularów dołączone jest etui, które umożliwia ich czterokrotne ładowanie (pojedyncze pozwoli zrobić 200 zdjęć, lub nagrać 70 filmów).
Spectacles 3
Spectacles 3

Za pomocą okularów Spectacles 3 można robić zdjęcia, a także nagrywać filmy trwające minutę. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk na oprawce. Tak wykonane ujęcia można przesłać do Snapchata. Tam wyświetlają się jako tzw. memories. To funkcja aplikacji, która umożliwia zapisywanie, przechowywanie i edytowanie materiałów. Będzie można je też pobrać i udostępnić w innych programach. Użytkownicy Spectacles 3 skorzystają ze specjalnych filtrów i animacji (również z efektami 3D) przeznaczonych dla filmów wykonanych okularami. Oglądanie trójwymiarowych efektów będzie możliwe dzięki kartonowym goglom VR (takim, jak Google Cardboard).

Sprzedaż pierwszych Spectacles okazała się dużo niższa, od oczekiwań Snap Inc. Firma straciła 40 mln dolarów. Tym razem wyprodukuje mniej urządzeń, co na pewno pozwoli ograniczyć ewentualne straty. Urządzenia w przedsprzedaży można zamówić na tej stronie. Spectacles 3 mają być kolejnym krokiem firmy w prowadzeniu badań nad rozszerzoną rzeczywistością. | CHIP