Szef Redmi potwierdza: niedługo model Note 8

Redmi na początku tego roku ujawniło swoje długo oczekiwane smartfony Redmi Note 7 i Note 7 Pro. Teraz dyrektor generalny firmy potwierdził, że firma rozpoczęła pracę nad telefonami z serii Redmi Note 8. Lu Weibing, wiceprezes Xiaomi i dyrektor generalny Redmi powiedział, że nadchodzący smartfon Redmi Note 8 będzie znacznie silniejszy niż jego poprzednik. Prawdopodobnie to właśnie Redmi jako pierwszy producent wprowadzi na rynek smartfon napędzany procesorem MediaTek Helio G90T. Jest to silniejsza odmiana Helio G90.
Szef Redmi potwierdza: niedługo model Note 8

Informacja o Note 8 błyskawicznie obiegła chińskie media – poprzednik jest świetnie wyceniony (fot. Xiaomi)

MediaTek Helio G90T to wydajniejsza wersja spośród dwóch dostępnych odmian nowego SoC Helio G90 tajwańskiej firmy MediaTek. Układ składa się z 8 rdzeni: 2 x Cortex-A76 o taktowaniu 2,05 GHz i 6 x Cortex-A55 o częstotliwości do 2 GHz. Nowy SoC ma przy tym silny GPU: ARM Mali-G76 3EEMC4 o taktowaniu 800 MHz. To właśnie ta cecha nadała mu swoistą łatkę układu dla smartfonów gamingowych. Procesor obsługuje do 10 GB pamięci RAM. Wspiera także pamięci UFS 2.1 i eMMC 5.1. Więcej o nim można przeczytać tutaj.

Redmi, kojarzone dotąd z tańszymi smartfonami, w tym roku uderzyło w wyższą część segmentu średniego ciepło przyjętym K20 Pro (fot. Xiaomi)

Według części innych doniesień, chińska firma pracuje również nad smartfonem z aparatem 64 MPix. Nie można wykluczyć, że będzie to właśnie Redmi Note 8, lub jedna z jego odmian. Lu Weibing nie powiedział ile modeli w ramach generacji ósmej serii Note zobaczymy, więc nie można wykluczyć, że 64-megapixelowy aparat trafi właśnie do Note’a 8. Tymczasem Xiaomi zaplanowało na 7 sierpnia wydarzenie w Chinach, które będzie związane z nadchodzącym smartfonem z aparatem 64 MP. Możliwe, że wówczas firma zaprezentuje technologię 64-megapikselowego aparatu. Faktyczna premiera urządzenia może nastąpić kilka miesięcy później. | CHIP

Więcej:AndroidRedmi