Szef Redmi potwierdza: niedługo model Note 8

Lu Weibing zdradził informację na Weibo.

Redmi na początku tego roku ujawniło swoje długo oczekiwane smartfony Redmi Note 7 i Note 7 Pro. Teraz dyrektor generalny firmy potwierdził, że firma rozpoczęła pracę nad telefonami z serii Redmi Note 8. Lu Weibing, wiceprezes Xiaomi i dyrektor generalny Redmi powiedział, że nadchodzący smartfon Redmi Note 8 będzie znacznie silniejszy niż jego poprzednik. Prawdopodobnie to właśnie Redmi jako pierwszy producent wprowadzi na rynek smartfon napędzany procesorem MediaTek Helio G90T. Jest to silniejsza odmiana Helio G90.

Informacja o Note 8 błyskawicznie obiegła chińskie media – poprzednik jest świetnie wyceniony (fot. Xiaomi)

MediaTek Helio G90T to wydajniejsza wersja spośród dwóch dostępnych odmian nowego SoC Helio G90 tajwańskiej firmy MediaTek. Układ składa się z 8 rdzeni: 2 x Cortex-A76 o taktowaniu 2,05 GHz i 6 x Cortex-A55 o częstotliwości do 2 GHz. Nowy SoC ma przy tym silny GPU: ARM Mali-G76 3EEMC4 o taktowaniu 800 MHz. To właśnie ta cecha nadała mu swoistą łatkę układu dla smartfonów gamingowych. Procesor obsługuje do 10 GB pamięci RAM. Wspiera także pamięci UFS 2.1 i eMMC 5.1. Więcej o nim można przeczytać tutaj.

Redmi, kojarzone dotąd z tańszymi smartfonami, w tym roku uderzyło w wyższą część segmentu średniego ciepło przyjętym K20 Pro (fot. Xiaomi)

Według części innych doniesień, chińska firma pracuje również nad smartfonem z aparatem 64 MPix. Nie można wykluczyć, że będzie to właśnie Redmi Note 8, lub jedna z jego odmian. Lu Weibing nie powiedział ile modeli w ramach generacji ósmej serii Note zobaczymy, więc nie można wykluczyć, że 64-megapixelowy aparat trafi właśnie do Note’a 8. Tymczasem Xiaomi zaplanowało na 7 sierpnia wydarzenie w Chinach, które będzie związane z nadchodzącym smartfonem z aparatem 64 MP. Możliwe, że wówczas firma zaprezentuje technologię 64-megapikselowego aparatu. Faktyczna premiera urządzenia może nastąpić kilka miesięcy później. | CHIP