Tym razem poznamy tożsamość twórcy bitcoina?

18 sierpnia prawdopodobnie dowiemy się, kto stoi za najbardziej popularną kryptowalutą na świecie. O godzinie 22:00 na stronie satoshinrh.com znajdziemy pierwszą część “My reveal”. Poznamy nie tylko tożsamość anonimowego twórcy (twórców?) bitcoina, znanego dotąd pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, ale dowiemy się też szczegółów związanych z jego pochodzeniem i życiem zawodowym. Być może wśród informacji podanych w “My reveal” znajdzie się też odpowiedź na pytanie, dlaczego jeszcze nie wypłacił 980 tys. bitcoinów, które znajdują się w jego portfelu.
bitcoin
bitcoin

Według portalu GlobnewsWire dwie kolejne części “My reveal” pojawią się w poniedziałek i wtorek. Satoshi Nakamoto wytłumaczy w nich wpływ szyfrowania i… numerologii Chaldejskiej na decyzje związane z powstawaniem kryptowaluty. Data udostępnienia tej informacji nie jest przypadkowa i to nie tylko dlatego, że strona bitcoin.org została zarejestrowana 18 sierpnia 2008 roku. Jednak szczegóły na ten temat poznamy w jednej z odsłon “My reveal”.

Tożsamość twórcy bitcoina jest przedmiotem wielu domysłów. Niektórzy sądzili nawet, że za kryptowalutą stoi Elon Musk, jednak założyciel SpaceX zdementował te pogłoski. W kwietniu tego roku John McAfee twierdził, że wie, kto stworzył bitcoina i może tę osobę zdemaskować. Najwyraźniej jednak porzucił swój pomysł. Tym razem Satoshi Nakamoto ma współpracować z agencją marketingową Ivy McLemore & Associates specjalizującą się w branży kryptowalut. O tym, czy współpraca jest realna, przekonamy się już jutro.

Jak działa Bitcoin?