W Szanghaju ruszyła faza grupowa The International – kto prowadzi?

W nocy na The International, jak zapowiadaliśmy, ruszyły mecze grupowe. Faza jest rozgrywana w dwóch grupach po dziewięć teamów, w tzw. systemie kołowym, czyli każdy gra z każdym w obrębie grupy A oraz B. Zespoły w meczu walczą do dwóch zwycięstw. Wygrana w spotkaniu daje 2 punkty, remis 1, a przegrana 0. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy trafią następnie do drabinki wygranych, kolejne do drabinki przegranych, a ostatnia w obu grupach odpadnie z mistrzostw. 20 sierpnia rozpoczną się play-offy w systemie “podwójnej eliminacji”. Zespoły z górnej części drabinki po pierwszej porażce spadną do jej dolnej części, a stamtąd po pierwszej przegranej odpadną z turnieju. W finale będzie natomiast obowiązywał system Best of 5 (maksymalnie 5 spotkań, zwycięża drużyna, która wygra 3 starcia).
the international 2019
the international 2019

the international 2019
Tabela grupy A podczas The International 2019 – 7 rząd: Team Liquid, 8 – Team Secret < zespoły z Polakami w składzie

Aktualnie w grupie A prowadzą PSG.LGD (6 rząd) i Team Secret z liczbą 4 punktów. W tej drugiej drużynie jest wspomniany Polak Michał Nisha Jankowski. Team Liquid, w którego składzie mamy drugiego z Polaków, Amera Miracle- Al-Barkawiego, kończy dzień z 2 punktami. Obydwie drużyny naszych e-sportowców walczą w tej samej grupie. W grupie B na razie na czele są OG (6 rząd) i Virtus.pro (9) z 3 punktami.

the international 2019
Tabela grupy B

Na The International najwięcej jest Chińczyków – aż 18. O połowę mniej – Filipińczyków. Pierwszy raz w historii w tym turnieju oglądamy 2 Polaków. Choć oficjalnie… Amer Miracle- Al-Barkawi reprezentuje Jordanię, skąd pochodzi ojciec gracza.

Polsko-jordański uczestnik The International – Miracle- (fot. Liquipedia)

O faworytach e-sportowych zawodów w Chinach jeszcze za wcześnie mówić, ale warto przyglądać się, jak radzą sobie poprzedni zwycięzcy. Ubiegłoroczne mistrzostwa wygrało OG przed PSG.LGD, a rok wcześniej Team Liquid przed Newbee.

Tu znajdziecie [mycred_link href=”https://liquipedia.net/dota2/The_International/2019″ target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”]informacje o turnieju[/mycred_link] “Doty 2” i aktualne wyniki. Na triumfatorów rozpoczętego właśnie turnieju czeka rekordowa pula nagród w historii całego e-sportu: aż 33 miliony dolarów. Z tej kwoty 45,5% otrzyma drużyna, która wygra mistrzostwa, 13% zespół zajmujący drugie miejsce, a 9% team z trzeciej pozycji podium. Kto, według was, będzie w trójce? | CHIP