365 gigabajtów darmowego internetu dla młodych ludzi w programie Koalicji Obywatelskiej

Koalicja Obywatelska przedstawiła swój program na nadchodzące wybory do parlamentu. Kilka propozycji komitetu dotyczy internetu. Pierwsza jest związana z przeprowadzaniem głosowania on-line. Politycy Koalicji upatrują w nim szansy na wyższą frekwencję wyborczą. Poza tym miałoby też ułatwić głosowanie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, na przykład ludziom z niepełnosprawnością. O tym punkcie programu pisał w lipcu Damian Kwiek, który przy okazji przypomniał, że PO, wchodząca w skład Koalicji Obywatelskiej, zapowiadała wybory przez internet już 8 lat temu.
program ko
program ko

Drugi postulat związany z internetem, to program #DarmowaSiec. Jego zasięg obejmie młodych ludzi w wieku od 11 do 24 lat. Uczniowie, studenci i osoby pracujące, które jeszcze nie ukończyły 24 roku życia, w myśl programu KO dostaną darmowy internet. 365 gigabajtów – po jednym na każdy dzień roku. Niestety, pomysłodawcy nie precyzują, czy w roku przestępnym pakiet powiększy się o dodatkowy 1GB. #DarmowaSiec pozwoli na to, by każdy młody człowiek mógł “godzinami słuchać, czytać, oglądać, nagrywać, programować i uczyć się w sieci”.

Dodatkowo, Koalicja Obywatelska proponuje zmiany dotyczące informatyzacji policji. Zgodnie z programem komitetu, zawiadomienie o przestępstwie będzie można składać elektronicznie, bez konieczności oczekiwania na komisariacie. Kolejne wzmianki dotyczą bezpieczeństwa w sieci – KO chce rozbudować struktury zajmujące się zwalczaniem cyberprzestępczości. Planuje także wprowadzić program do ochrony dzieci w internecie.

Już 7 września poznamy program największego konkurenta Koalicji Obywatelskiej – Prawa i Sprawiedliwości.