Android 10 Go dla budżetowych smartfonów jest szybszy i bezpieczniejszy

Na swoim blogu Google przekazało, że Android Go w nowej odsłonie będzie systemem przede wszystkim bezpieczniejszym. To już kolejny raz, kiedy gigant z Mountain View kładzie nacisk właśnie na ten aspekt oprogramowania. O bezpieczeństwo budżetowych urządzeń zadba Adiantum. Pozwala ono na szybkie szyfrowanie danych i nie wymaga dużej mocy obliczeniowej, jak AES. Adiantum nawet na słabym sprzęcie nie będzie wpływało na obniżenie wydajności. Android 10 Go umożliwia też sprawniejsze uruchamianie aplikacji. W porównaniu z poprzednią wersją systemu, użytkownicy o 10 proc. szybciej włączą poszczególne programy. Odczują też różnicę, jeśli chodzi o przełączanie się pomiędzy już włączonymi aplikacjami.
android 10 go
android 10 go

Kolejne zmiany dotyczą poszczególnych programów. Aplikacja Google Go będzie jeszcze większym wsparciem dla tych osób, które mają problemy z czytaniem. Nie tylko przeczyta, ale w razie konieczności również przetłumaczy tekst, na który skieruje się obiektyw. Słabsze połączenie internetowe nie będzie stanowiło problemu przy oglądaniu filmów na YouTubie (a raczej YouTubie Go). Zdjęcia w galerii użytkownika będą automatycznie porządkowane. Aplikacja Gallery Go korzysta z uczenia maszynowego, ale bezpośrednio na urządzeniu, więc działa też bez dostępu do internetu.

android 10 go kraje
Urządzenia Androidem Go są przede wszystkim tanie (graf. Google)

Google na swojej stronie zachęca programistów, żeby przystosowywali swoje programy do systemu Android 10 Go. Wydaje się to dość roztropnym krokiem. Tym bardziej, że sam system po raz pierwszy został zapowiedziany na Google I/O w 2017 roku. Pojawił się w 2018, a dziś jest wykorzystywany w ponad 180 krajach. Android Go działa już na 1600 modelach urządzeń mobilnych, takich jak Xiaomi Redmi Go, czy Samsung Galaxy A2 Core. | CHIP

Więcej:Android