proart studiobook one

Asus ProArt StudioBook One – pierwszy laptop z NVIDIA Quadro RTX 6000

Tajwański producent pokazał w Berlinie mobilną stację roboczą ProArt StudioBook One. Jest to pierwszy laptop na świecie, w którym zamontowano kartę NVIDIA Quadro RTX 6000. Układ - w połączeniu z ośmiordzeniowym procesorem Intel Core i9-9980HK - sprawia, że StudioBook One to najpotężniejszy laptop dla profesjonalistów zajmujących się grafiką.

Targi IFA na dobre zaczną się dopiero w piątek. Jednak niektórzy producenci nie czekają do oficjalnego rozpoczęcia. Jednym z nich jest Asus, który zdążył już przedstawić nowe laptopy i komputery stacjonarne. Wśród tych pierwszych bez wątpienia wyróżnia się Asus ProArt StudioBook One. To pierwszy laptop, w którym znajduje się karta graficzna NVIDIA Quadro RTX 6000. Układ ma 24 GB GDDR6 i 384-bitowy interfejs pamięci. O jego desktopowych odpowiednikach pisaliśmy w ubiegłym roku. Mobilna karta obsłuży śledzenie promieni (ray-tracing) w czasie rzeczywistym. Usprawni też współpracę z SI.

Wydajność ProArt StudioBook One w porównaniu ze stacją roboczą z RTX 6000
Wydajność ProArt StudioBook One w porównaniu ze stacją roboczą z RTX 6000 (graf. NVIDIA)

Asus w przypadku swojego laptopa postawił na topowe rozwiązania nie tylko, jeśli chodzi o GPU, ale również CPU. Ten drugi to ośmiordzeniowy, szesnastowątkowy Intel Core i9-9980HK osiągający wysokie częstotliwości. Maksymalne taktowanie w przypadku tego procesora to 4,2 GHz dla wszystkich rdzeni i 5 GHz dla pojedynczego. ProArt StudioBook One ma 32 GB pamięci DDR4 RAM. Użytkownik będzie mógł przechowywać dane na nośniku SSD o pojemności 1TB. Za chłodzenie w laptopie odpowiedzialne będą ultracienkie tytanowe komory parowe.

Reklama

Mobilna stacja robocza Asusa ma 15,6-calową matrycę 4K UHD. Możliwości wyświetlacza zostały sprawdzone przez Pantone – organizację, która stworzyła system identyfikacji kolorów Pantone (Color) Matching System. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Ekran jest chroniony szkłem GorillaGlass 5. Klawiatura laptopa ma czytnik linii papilarnych, który jest tuż obok przycisku delete. Głośniki znajdują się nad klawiszami. ProArt StudioBook One waży niemal 3 kilogramy. Dotąd Asus nie poinformował, jaka będzie cena laptopa. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.