Creative: nowe karty dla fanów dźwięku wysokiej jakości

Creative w 2018 r. wprowadził technologię dla słuchawek o nazwie Super X-Fi® Headphone Holography. Za pomocą tzw. dźwięku obliczeniowego uzyskiwane jest wrażenie słuchania z wysokiej klasy zestawu głośnikowego w profesjonalnym studiu. Super X-Fi wykorzystuje ponadto sztuczną inteligencję do obliczania niestandardowego profilu audio w oparciu o unikalną antropometrię danej osoby. Teraz Creative zastosował Super X-Fi w zewnętrznej karcie dźwiękowej. A to już wyższa szkoła jazdy.
Creative: nowe karty dla fanów dźwięku wysokiej jakości

Sound Blaster X3 – dla lubiących przestrzenny dźwięk

Karta dźwiękowa Sound Blaster X3, jest pierwszym modelem z technologią Super X-Fi. Zastosowanie Super X-Fi powoduje, że słuchacz ma wrażenie przebywania w pomieszczeniu wypełnionym wysokiej klasy systemem wielogłośnikowym. O efekcie działania tej funkcji pisaliśmy przy okazji testu wzmacniacza słuchawkowego Creative SXFI AMP.

Teraz tę samą technologię Creative zastosował w zewnętrznej karcie dźwiękowej Sound Blaster X3. Karta to także 7.1-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy USB o wysokiej rozdzielczości, oferujący odtwarzanie w trybie 32-bit / 192 kHz. Wyposażona zostła także we wzmacniacz słuchawkowy, który może obsługiwać słuchawki studyjne. Przy okazji Sound Blaster X3 jest także doskonałym kodekiem audio zapewniającym wyjątkowe wrażenia podczas oglądania filmów, dzięki kodowaniu Dolby Digital Live do optycznego podłączenia z zewnętrznymi odbiornikami dźwięku wielokanałowego na głośnikach. Sound Blaster X3 jest wszechstronny pod względem łączności, oferując kompatybilność międzyplatformami PC, Mac, PS4 i Nintendo Switch.

Sound Blaster AE-9: najlepszy w swojej klasie

W odróżnieniu od modelu X3, Sound Blaster AE-9 jest kartą dźwiękową typu PCI-e, przeznaczoną dla profesjonalnych graczy i wymagających użytkowników. Wykorzystuje najwyższej klasy referencyjny przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9038 SABRE, który zapewnia do 129 dB DNR, 32-bitowe próbkowanie 384 kHz PCM, odtwarzanie bezstratnego dźwięku DSD64 z ultra-niskimi zniekształceniami. Producent użył także kondensatorów Nichicon Fine-Gold i WIMA oraz wymiennych wzmacniaczy. Jednak cechą wyróżniającą ten model jest technologia CleanLine. Creative zastosował specjalnie zaprojektowane obwody i komponenty, które eliminują problemy z szynami napięciowymi i izolują niepożądane zakłócenia. Umożliwia ona filtrowanie i izolowanie szumów wzdłuż ścieżki mikrofonu, co według zapewnień producenta ma skutkować świetnej jakości komunikacją głosową i eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego miksera. Sound Blaster AE-9 jest pierwszym modelem używającym CleanLine. Dzięki niej nie potrzebny jest zewnętrzny mikser. 

Sound Blaster AE-7: karta skromna, ale solidna

W porównaniu z wcześniejszym modelem wydaje się kartą słabszą, ale komputer wyposażony w to urządzenie zyskuje czysty i mocny dźwięk, bez obciążania procesora. AE-7 zarządza przetwarzaniem dźwięku jedynie przez kartę, zwalniając moc obliczeniową procesora na inne zadania.

Sound Blaster AE-7 jest wyposażony w wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABER 9018, który oferuje do 127 dB DNR, z 32-bitowym próbkowaniem 384 kHz i odtwarzaniem DSD64. Klarowność dźwięku jest na porządku dziennym, z THD 0,0001%, co stanowi ulepszenie w stosunku do poprzednika Sound BlasterX AE-5, a także konkurencji.

[offers keywords=”Sound+Blaster+”]

WARTO PRZECZYTAĆ:

TEST: Sound BlasterX G6 – zewnętrzna karta dźwiękowa dla graczy i koneserów audio