IFA 2019: jakie nowości pojawią się podczas berlińskich targów?

Możemy się spodziewać, że podczas berlińskiego wydarzenia termin 5G będzie odmieniany przez wszystkie przypadki. Przygrywkę do tego trendu mogliśmy usłyszeć dziś. Dwa dni przed oficjalnym startem wydarzenia, Samsung ujawnił swój nowy procesor Exynos 980 z wbudowanym modemem 5G. Za to w czasie targów IFA powinniśmy dowiedzieć się o kolejnym układzie wyposażonym w zintegrowany modem najnowszej generacji. Mowa oczywiście o Kirinie 990, który Huawei już kilka dni temu zapowiedział krótkim zwiastunem z datą premiery.
IFA 2019 - ku chwale Damiana
IFA 2019 - ku chwale Damiana

Exynos 980 – mobilny procesor Samsunga z modemem 5G

Galaxy Fold – podejście drugie

Nie jest też wykluczone, że Samsung wykorzysta okazję do pokazania, w jaki sposób uporał się z problemami z wyświetlaczem Galaxy Fold. Koreański producent już pracuje nad nowym urządzeniem ze zginanym wyświetlaczem, które zobaczymy prawdopodobnie w przyszłym roku.

Project Athena, czyli nowy standard Intela dla komputerów mobilnych

Na IFA nie mogło też zabraknąć Intela. Amerykański producent stara się powtórzyć sukces platformy Intel Centrino i przekonuje, że przyszłość mobilnych urządzeń to Project Athena. Urządzenia oznaczone w ten sposób będą działały dłużej bez ładowania, co uczyni je bardziej mobilnymi. Z tego powodu z pewnością na stoisku Intela nie powinno zabraknąć nowości takich producentów jak Dell i HP. Najnowsze procesory Comet Lake 10 generacji pojawią się też z pewnością w urządzeniach Acera, Asusa, Lenovo, MSI i Razera.

project athena na ifa
Na stoisku Intela z pewnością zobaczymy nowe laptopy spełniające kryteria programu Project Athena (fot. Dell)

300 Hz matryca w laptopie

A skoro o Asusie mowa, tajwański producent już zapowiedział nową matrycę przeznaczoną do laptopów dla graczy. Jej cechą charakterystyczną jest czas reakcji 3,3 ms, a także odświeżanie na poziomie… 300 Hz. Pierwszym urządzeniem, które zostanie w nią wyposażone będzie Asus ROG Zephyrus S GX701, który pojawi się w sprzedaży w październiku. Natomiast w przyszłym roku powinniśmy się spodziewać nowej matrycy w kolejnych przenośnych komputerach gamingowych z serii ROG.

Asus ROG Zephyrus S GX701
Nowe, szybkie matryce trafią do nowych laptopów gamingowych z serii ROG (fot. Asus)

Nowy projektor do kina domowego i smartfon LG z podwójnym ekranem

LG na berlińskie targi z pewnością przywiezie swój najnowszy CineBeam Laser, dzięki któremu zamienimy ścianę pokoju w kinowy ekran. Nowy projektor pozwala odtwarzać filmy w rozdzielczości 4k i zapewnia jasność 2500 lumenów. Urządzenie jest w stanie wyświetlić na ścianie obraz przekątnej 120″ z odległości zaledwie 18 centymetrów i 90″ jeśli umieścimy go 5 centymetrów od niej. Prawdopodobnie będziemy mogli też zobaczyć smartfon koreańskiego producenta z podwójnym ekranem, który zapowiedział w krótkim spocie na YouTube.

Inteligentny dom i inne gadżety na IFA 2019

Targi IFA to jednak nie tylko smartfony i komputery. Możemy spodziewać się wielu nowych gadżetów, z uwzględnieniem nowych smartwatchy i innych gadżetów. Adidas do Berlina przywiózł bezprzewodowe słuchawki wyprodukowane wspólnie z firmą Zound Industries, które według producenta wytrzymają bez ładowania nawet 16 godzin. Nie zabraknie też urządzeń, dzięki którym zbudujemy “inteligentny dom”. Tu będziemy szczególnie spoglądać na to, co pokaże Lenovo. | CHIP