IFA 2019: Sony wprowadza do sprzedaży nowego Walkmana

Nowy Walkman NW-A100 w Europie pojawi się w listopadzie w cenie około 1920 złotych (440 euro). Pojawi się też tańsza wersja. Urządzenie, w przeciwieństwie do swojego leciwego poprzednika, nie będzie jednak obsługiwało kaset magnetofonowych, a cyfrową muzykę. Ma też 3,6″ bezdotykowy wyświetlacz, 16 GB pamięci na muzykę i wejście USB typu C. Rocznicowe motywy z kasetą magnetofonową pojawią się w formie interfejsu. Podczas słuchania muzyki, na wirtualnej kasecie magnetofonowej będą wyświetlane informacje o wykonawcy i aktualnie odtwarzanym utworze.
IFA 2019: Sony wprowadza do sprzedaży nowego Walkmana

[banner slot=”text”]

Na jednym ładowaniu urządzenie pozwala słuchać muzyki nawet przez 26 godzin w formacie MP3 128kbps. Do Walkmana NW-A100 podłączymy słuchawki bezprzewodowe za pomocą Bluetootha, a czysty dźwięk zapewni kodek LDAC. Odtwarzacz obsługuje też NFC i łączność Wi-Fi. Z kolei dzięki zainstalowanemu systemowi Android 9.0, połączymy się z serwisami streamującymi muzykę.

Sony zaczęło sprzedawać kultowe już dziś Walkmany w 1979 roku. Sama nazwa urządzenia dość szybko stała się synonimem przenośnych odtwarzaczy taśm magnetofonowych. Japoński producent idąc z duchem czasu, dostosowywał kolejne modele Walkmanów do nowych realiów i technologii. Pojawiły się Discmany, a na początku XXI wieku Walkmany zaczęły odtwarzać również cyfrowe pliki audio. Podobnie jednak jak konkurent, czyli iPod Apple, urządzenie musiało ustąpić miejsca bardziej uniwersalnym smartfonom. | CHIP

Nowy iPod touch trafił do sprzedaży