Intel zadba o oprawę wizualną Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Intel po raz kolejny będzie odpowiadał za obsługę transmisji Igrzysk Olimpijskich. Podobna współpraca miała już miejsce podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku. Narzędzie stworzone przez Intela o nazwie 3DAT (skrót od ang. 3D Athlete Tracking) pozwoli prawie w czasie rzeczywistym tworzyć wizualizacje i przedstawiać statystyki z rozgrywanych zawodów. Na przykład już podczas powtórki zobaczymy, jak zmieniała się prędkość zawodników uczestniczących w konkurencjach biegowych. Jak to będzie wyglądało w praktyce, możecie zobaczyć na nagraniu poniżej (od 1:30).
Intel zadba o oprawę wizualną Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Współpraca MKOl z Intelem oczywiście dotyczy też sprzętu. Podzespoły takie jak procesory Xeon i dyski SSD, zostaną wykorzystane do stworzenia sieci 5G budowanej przez firmę Cisco. Z kolei technologia rozpoznawania NeoFace opracowana przez NEC wykorzystuje procesory Intel Core i5 i pozwoli identyfikować 300 tysięcy zawodników, wolontariuszy i dziennikarzy. Dzięki temu rozwiązaniu organizatorzy liczą na zmniejszenie kolejek i zwiększenie bezpieczeństwa zawodów.

Transmisje w VR

Podobnie jak to było w przypadku Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, tak i w Tokio organizatorzy przygotują transmisję VR. Widzowie za pomocą gogli do wirtualnej rzeczywistości zobaczą między innymi ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich, zawody lekkiej atletyki, gimnastykę, boks i siatkówkę plażową. Bardzo jednak możliwe, że podobnie jak 2 lata temu, Telewizja Polska, która ma wyłączność na transmisje w Polsce z Igrzysk Olimpijskich w Tokio, nie umożliwi oglądania zawodów w VR. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

7 technowinek, na które możecie trafić podczas Igrzysk w Tokio