John Malkovich zagra w “Space Force”. To serial Netflixa o kosmicznej armii USA

John Malkovich wcieli się w rolę głównego konsultanta naukowego, który zamierza zrobić wszystko, aby kosmos nie stał się areną kolejnego wyścigu zbrojeń pomiędzy mocarstwami. Z kolei Steve Carell zagra generała, który stanie na czele nowego oddziału Sił Zbrojnych (tytułowego Space Force), którego celem będzie ponowne lądowanie Amerykanów na Księżycu w 2024 roku. Serial będzie się składał z 10 półgodzinnych odcinków, a jego premiera zaplanowana jest na 2020 rok. Dwa epizody wyreżyseruje Paul King, autor nominowanych do nagrody BAFTA filmów “Paddington” i “Paddington 2”.
John Malkovich zagra w “Space Force”. To serial Netflixa o kosmicznej armii USA

https://www.youtube.com/watch?v=5QgJR4pAPlE

Twórcy najwyraźniej podchwycili pomysły zaproponowane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Odkąd zmieniła się administracja w Białym Domu, NASA realizuje plan powrotu na Srebrny Glob, który nosi nazwę Artemis. Idea Kosmicznych Sił Zbrojnych również się pojawiła w wypowiedziach obecnego przywódcy USA. I choć spotkała się z krytyką, jak chociażby w programie The Daily Show prowadzonym przez Trevora Noaha (co możecie zobaczyć na nagraniu poniżej), to tym pomysłem zainteresowali się również Francuzi. Ministerstwo Obrony tego kraju przeznaczy 4,3 miliarda euro na obronę przestrzeni kosmicznej.

Fabuła serialu “Space Force” zapowiada się bardzo obiecująco. Scenarzyści będą mogli czerpać garściami z wypowiedzi Donalda Trumpa, a także wydarzeń, jakie dzieją się na naszych oczach. Miejmy tylko nadzieję, że jak to często się dzieje w przypadku polskich kabaretów i filmów o polskiej polityce, rzeczywistość nie okaże się zabawniejsza od fikcji. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Francja przeznaczy 4,3 mld euro na obronę przestrzeni kosmicznej

Więcej:Netflix