Land of War: The Beginning – wojna z perspektywy polskiego żołnierza

W “Land of War” gracze wcielą się w Piotra Kowalskiego, żołnierza wojska polskiego. Bohater tuż po wybuchu II wojny światowej zostaje uwikłany w walkę wywiadów. Historia Piotra Kowalskiego łączy się z prawdziwymi wydarzeniami z lat 1939-1944. Dzięki możliwości wcielenia się zarówno w zwiadowcę, czołgistę jak i snajpera, gracze mogą poznać różne oblicze wojny i doświadczyć rozmaitych misji.
land of war
land of war

https://youtu.be/9PIx2LrUsUs

W grze możemy wziąć udział w m.in. w Bitwie pod Mokrą, gdzie zajmiemy się ostrzeliwaniem niemieckich czołgów z dział pociągu pancernego “Śmiały”. Ponadto będziemy przebijać się do Modlina drezyną pancerną TKS, a także weźmiemy udział w obronie Helu, w trakcie jedynego momentu w historii, w którym polski półwysep stał się wyspą (12 września 1939 r. wojska niemieckie odizolowały Hel od lądu).

land of war
Gracze wezmą udział w historycznych wydarzeniach (fot. MS Games)

Twórcy obiecują całą paletę wrześniowych krajobrazów: od ruin Wielunia, przez oblężoną Warszawę, aż po bezdroża puszczy Kampinoskiej. Postarano się także wiernie oddać umundurowanie oraz inne detale historyczne walczących stron. Gracz będzie mógł wziąć do ręki m.in. karabin maszynowy Mors czy samopowtarzalny wz.38M.

[banner slot=”text”]

MS Games nie podało niestety oficjalnie platform. Karta na Steamie wskazuje, że na pewno możemy liczyć na wersję pecetową, ale nie wiadomo czy szykowany jest też port na konsole. “Land of War: The Beginning” ukaże się w 2020 roku. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Warsaw – gra o Powstaniu Warszawskim. Premiera we wrześniu