Mi Mix Alpha z ekranem giętkim niczym rumuńska gimnastyczka?

“Nowy wspaniały świat”, “Odyseja kosmiczna”, “Czy androidy śnią o elektrycznych owcach” to tytuły znane wszystkim miłośnikom literatur SF. Na plakacie promującym Mi Mix Alpha Xiaomi umieściło smartfon na półce z takimi właśnie książkami (zwróćcie uwagę, że jest to najwyraźniej biblioteczka kogoś ceniącego staranne introligatorskie wydania). Cóż to może oznaczać? Najbardziej prawdopodobną opcją jest to, że producent pragnie pochwalić się wyświetlaczem nowego rodzaju. Hitem ostatnich dni jest ekran “wodospadowy”, czyli zakrzywiony po bokach. Widzieliśmy taki typ chociażby w Vivo Nex 3. Grafika sugeruje, że Xiaomi osiągnęło następny etap rozwoju, “zsuwając” ekran jeszcze bardziej na boki urządzenia.
mi mix alpha
mi mix alpha

mi mix alpha
Mi Mix Alpha i dobra literatura SF (fot. Xiaomi)

A może jest to sugestia, że ten smartfon będzie rozkładać się jak książka? Ta hipoteza jest o tyle prawdopodobna, że w tym roku pojawiło się wideo przedstawiające koncepcyjny model Xiaomi z elastycznym ekranem.

mi mix alpha
Kolejna grafika zapowiadająca Mi Mix Alpha (fot. Xiaomi)

Istnieje jeszcze jedna możliwość, zdecydowanie mniej porywająca. Na jednej z grafik promocyjnych Mi Mix Alpha widoczny jest kosmos oraz adnotacja o technologii 5G. Może więc Xiaomi nawiązuje po prostu do “futurystycznej” opcji łączności, która będzie niejako następnym skokiem w kontekście szybkiej komunikacji ze światem. Miejmy jednak nadzieję, że 24 września chiński producent nas faktycznie pozytywnie czymś zaskoczy. | CHIP