Papierowy samolot sterowany smartfonem

Twórcą projektu jest Shai Goitein, właściciel firmy PowerUp Toys, której działalność skupia się na ciągłym ulepszaniu papierowych samolotów. Tym razem, na Kickstarterze trwa zbiórka na kolejną już odsłonę modułu PowerUp, który umożliwia zdalne sterowanie samodzielnie złożonymi samolotami. Moduł łączy się ze smartfonem poprzez aplikację. Do sterowania papierowym modelem można wykorzystać każdy telefon z Androidem i iOS-em obsługujący Bluetooth 4.0 i mający żyroskop. Twórca PowerUp 4.0 zapewnia, że kontrolowanie samolotu jest bardzo proste. Przechylanie smartfonu w lewo lub w prawo powoduje zmianę kierunku lotu. Natomiast przesunięcie na ekranie w górę lub w dół wpłynie na szybkość poruszania się modelu. 
Papierowy samolot sterowany smartfonem

Moduł PowerUp został wykonany z wytrzymałych materiałów. Ma też gumowy zderzak, w związku z czym wypadki nie będą mu straszne. Podobnie, jak wietrzna pogoda – samolot z PowerUp 4.0 będzie utrzymywał pożądany kierunek lotu nawet przy niewielkich podmuchach wiatru, a ewentualne złamanie skrzydła samolotu wymaga tylko złożenia drugiego modelu. Co więcej, nie trzeba latać w pojedynkę, bo sygnał z jednego telefonu nie będzie wpływał na inne, niż przypisany do niego samolot.

powerup
Moduł został wykonany tak, żeby działać jak najdłużej (graf. PowerUp Toys)

PowerUp 4.0 ułatwia też start i lądowanie, dzięki dołączonym kółkom. Za to dwa silniki gwarantują szybkie poruszanie się. Urządzenie ładuje się do pełna w ciągu 25 minut, co pozwala na 10 minut korzystania. Największa odległość pomiędzy smartfonem, a modułem to 70 metrów. Samolot z dołączonym PowerUp 4.0 może lecieć z szybkością 9 metrów na sekundę. Co ważne, model wcale nie musi być papierowy. Warunkiem jest jedynie waga materiału, która nie powinna przekroczyć 20 gramów.

[banner slot=”text”]

Najtańszy pakiet, w którym znajduje się moduł PowerUp 4.0 i 4 szablony samolotów, kosztuje 49 dolarów (ok. 191 złotych). Za to za najdroższy trzeba zapłacić 249 dolarów (ok. 972 zł). Jednak w nim znajdziemy wodoodporne szablony, a także diody LED, które sprawią, że lot nocą będzie niezapomniany, a w każdym razie nie skończy się poszukiwaniem samolotu następnego dnia. Zbiórka z pakietami dla wspierających kończy się już listopada, ale urządzenia będą później w sprzedaży na stronie producenta. | CHIP