Start Up? Print Up! – drugi tydzień pracy

EcoTank to seria drukarek atramentowych firmy Epson. Trzy różne modele trafiły do naszych czytelników, których zadaniem jest sprawdzić, jak testowane urządzenia poradzą sobie z trudami dnia codziennego. W drugim tygodniu pracy pojawiły się drobne problemy, ale wszyscy użytkownicy potwierdzają, że drukarki sprawują się lepiej niż dobrze. Oto co piszą uczestnicy naszego konkursu „Start Up! Print Up!”
Start Up? Print Up! – drugi tydzień pracy

Kuba Pałaszewski – analityk biznesowy doceniający ustawienia skanera

W przypadku samego drukowania – jest świetnie. Szybkość i jakość druku jest satysfakcjonująca, drukarka radzi sobie sprawnie zarówno z dużą ilością tekstu jak i z wszelkimi diagramami procesowymi. Nawet przy ustawieniu ekonomicznym wydruk jest czytelny i ostry bez żadnych skaz.

Samo przesłanie dokumentów do wydruku z komputera do drukarki zwykle nie sprawia żadnych problemów. Jednak czasem zdarzają się problemy techniczne. Raz zdarzyło mi się podczas wydruku pierwszego dokumentu danego dnia (po włączeniu urządzenia) pojawienie komunikatu mówiącego o tym, że wydruk nie może zostać rozpoczęty, bo urządzenie jest innymi zadaniami. Mimo że było to pierwsze zadanie, z którym drukarka musiała sobie poradzić po ponownym uruchomieniu. Zadania z poprzedniego dnia także zostały wykonane. Na szczęście aplikacja Epson Printer Connection Checker pięknie identyfikuje błąd i usuwa go poprzez automatyczny restart urządzenia i wznowienie aktualnego zadania. Podkreślam, że taki wypadek przy pracy zdarzył się raz.

Przejdźmy do skanowania. Po odpowiedniej zabawie z ustawieniami udało mi się znaleźć złoty środek, jeśli chodzi o jakość i szybkość skanowania. Przy ustawieniu najniższym skaner wykonuje swoje zadanie z błyskawiczną szybkością, jednak jakość pozostawia wiele do życzenia. Z drugiej strony ustawienie maksymalnej jakości sprawia, że dokumenty wyświetlane na komputerze są wspaniałej jakości, jednak ich zeskanowanie trwa bardzo długo. Przy ustawieniu pośrednim jestem niezwykle zadowolony zarówno z jakości zeskanowanych stron, jak i szybkości ich wytwarzania.

Niestety nie udało mi się jednak dotąd aktywować pewnej funkcji, która była moją ulubioną w poprzednim urządzeniu z którego korzystałem – aktywacja skanowania poprzez panel sterowania na urządzeniu. Po wybraniu tej funkcji i wybraniu opcji skanowania do komputera – zarówno mój sprzęt stacjonarny jak i laptop zwyczajnie nie są wykrywane przez urządzenie. Przy czym aktywowanie skanowania z poziomu komputera działa bezbłędnie. Jestem tym trochę rozczarowany, liczę jednak, że przy odrobinie wolnego czasu uda mi się to rozpracować.

Kuba Pałaszewski korzysta z modelu Epson EcoTank M2710:[offers keywords=”epson+ecotank+m2170″]


Konkursowicze zwracają uwagę na to, że:

Plusem jest integracja aplikacji na urządzenia mobilne. Skan z telefonu z Androidem i zlecenie wydruku z tabletu z iOSem nie stanowiło najmniejszego problemu. Aplikacja w jasny i prosty sposób prowadzi przez ten proces.


Dorota Jankowska – Fundacja “Ładniej” – w końcu nie muszę szukać punktów ksero

Do tej pory byłam posiadaczką dużych, zwalistych drukarek zajmujących sporo miejsca i trudnych do traktowania jako cześć wystroju pomieszczenia. EPSON zaskakuje od pierwszego wrażenia- elegancka, grafitowa obudowa -niewielka forma i kompaktowe rozwiązania. Wygodnie mieści się na niewielkiej szafce lub półce. Konfiguracja sprzętu jest prosta i jedyna chwila namysłu to otworzenie klapek do uzupełnienia tuszu. Dołączona dokumentacja i instrukcja pomaga przejść przez każdy etap synchronizacji – wszystko w prostych ilustracjach. Szufladka na papier i uchwyty do regulacji formatu nie sprawiają problemu. Obsługa nie zabiera dużo czasu -c o jest cenne przy mojej pracy.
Po instalacji drukarka błyskawicznie jest gotowa do pracy i współpracy ze smartfonem i siecią domową. Spełnia wszelkie założenia bezprzewodowej łączności. 

Sprzęt spełnia świetnie rolę ksero, skanera. Na wydruk czekałam trochę dłuższą chwilę, ale nie na tyle, by się niepokoić. Drukuję głównie w kolorze, poprzednio skanując kolorowe, trudne prace i jestem usatysfakcjonowana wynikiem. Nie są to bowiem proste obrazki.
W mojej pracy, celu użytkowania drukarki najważniejsza jest wyrazistość konturów, gradacja koloru i uzyskanie odwzorowania światłocienia. Pracuję jako koordynator artystyczny organizując naukę malarstwa dla seniorów, to samo będzie miała na celu zakładana przeze mnie fundacja odbywa się głównie na kopiowaniu dzieł mistrzów, badania układu światła, koloru. Każdy z uczestników pracuje z wydrukiem, który gwarantuje wynik jego własnej pracy i analizy. Na zdjęciu powyżej zielonym “ptaszkiem” zaznaczyłam wydruki zeskanowanych prac. Zdjęcie niestety (z mojej winy, bo zdjęcia to nie moja specjalność), nie oddaje tego, jak dobrze spisała się drukarka. W każdym razie ja była zaskoczona bardzo pozytywnie.

Fundacja “Ładniej” korzysta z modelu Epson EcoTank L6170

[offers keywords=”epson+ecotank+l6170″]

Destiny of Colors – dzięki drukarce Epson księgowy jest szczęśliwszy

W drugim tygodniu testów drukarka od Epsona sprawowała się również całkiem nieźle. W codziennej pracy jest nieoceniona. Stała się naszym głównym wołem roboczym. W tym tygodniu było dużo skanowania, wysyłania skanów na maila, na telefon. Szybkie skany umów i innych dokumentów szły sprawnie. Kilka razy zdarzyło się, że złapała zadyszkę, ale walczyła dzielnie.

Dużym plusem jest integracja aplikacji na urządzenia mobilne, skan z telefonu z androidem i zlecenie wydruku z tabletu z iOSem nie stanowiło najmniejszego problemu. Dedykowana aplikacja w jasny i prosty sposób przeprowadza przez ten proces. Księgowy ucieszył się też z dużo lepszej jakości skanów niż to co wychodziło z poprzedniego kombajnu. Podobno księgowanie jest teraz dużo przyjemniejsze. Zdecydowanie przydatną opcją jest też skanowanie wprost na kartę pamięci. Szczególnie wtedy, gdy laptop już wyłączony i spakowany, a przez telefon prowadzona jest rozmowa. I last but not least – drukowanie z maila dołączonego do drukarki i Google Cloud Print. Dzięki tej opcji możliwy jest wydruk dokumentów nawet, gdy nie ma nas w zasięgu urządzenia. Dzięki temu mogę zlecić wydruk dokumentów będąc w trasie, a po powrocie zgarnąć gotowe dokumenty by je podpisać i przekazać dalej.

Destiny of Colors używa modelu Epson EcoTank L7160:

Epson EcoTank L7160

[offers keywords=”epson+ecotank+l7160″]

Każdy z tych modeli oraz materiał eksploatacyjne można kupić bezpośrednio w sklepie online firmy Epson. Do drukarek dołączany jest zestaw atramentów, który według zapewnień producenta powinien wystarczyć na wydrukowanie 14 tys. stron (podana wydajność została ustalona za pomocą oryginalnej metodologii firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 24712). Już wkrótce przekonamy się co o wydajności oraz jakości wydruków sądzą nasi testerzy. | CHIP