Uber się zmienia – nowe funkcje dla klientów i kierowców

Wszystkie opisane poniżej zmiany będą wprowadzane stopniowo w kolejnych regionach świata. Po pierwsze zniknie konieczność instalowania osobnych aplikacji do zamawiania przejazdów i jedzenia. Firma wprowadza również wiele rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Aby mieć pewność, że użytkownik wsiada do odpowiedniego samochodu, od dziś może on otrzymać 4-cyfrowy kod PIN, który powinien przekazać ustnie kierowcy. Kierowca będzie mógł rozpocząć podróż dopiero po wprowadzeniu prawidłowego kodu. W trakcie testów jest także inne rozwiązanie, wykorzystujące fale utradźwiękowe do automatycznego weryfikowania, czy dany pasażer jest w odpowiednim aucie bez konieczności podawania kodu PIN.
uber
uber

Uber: zmiany w aplikacji

Wkrótce w aplikacji w zestawie narzędzi bezpieczeństwa znajdzie się funkcja “Zgłoś zdarzenie” z niebieską ikoną tarczy. Pozwoli ona zgłosić problem zespołowi Ubera jeszcze w trakcie przejazdu. Ponadto w aplikacji znajdzie się opcja wysyłania SMS-a na numer 112, która automatycznie przygotuje wiadomość tekstową zawierającą szczegóły przejazdu takie jak marka samochodu i numer rejestracyjny oraz lokalizację auta.

uber
W jednej aplikacji zamówimy przejazd i jedzenie (fot. Uber)

Firma wprowadziła także dodatkową weryfikację tożsamości w czasie rzeczywistym. Od teraz system zweryfikuje kierowcę nie tylko po serii selfie, ale po wykonaniu losowej serii mrugnięć, uśmiechu czy obracania głowy. Do końca października użytkownicy otrzymają także powiadomienia w aplikacji w przypadku, kiedy ich kurs będzie kończył się w pobliżu ścieżki rowerowej. Uber ma nadzieję, że ta opcja zwiększy bezpieczeństwo wszystkich przy wysiadaniu pasażera z pojazdu.

Alergicy ucieszą się z nowej funkcji w Uber Eats. Będą oni mogli filtrować dania z uwzględnieniem alergii pokarmowych. Jeśli restauracja nie będzie mogła zrealizować zamówienia, wyśle użytkownikowi wiadomość i umożliwi mu zamówienie innego dania, które odpowiada jego preferencjom.

Nowości dla kierowców

Kierowcy i kurierzy otrzymają narzędzie do szacowania zarobków, które pomoże im lepiej określić jakich wypłat mogą się spodziewać jeszcze przed pierwszą podróżą. W aplikacji pojawi się także mapa informująca o zapotrzebowaniu na kursy. Dzięki temu kierowcy będą wiedzieć gdzie i kiedy realizowanych jest najwięcej kursów. W listopadzie Uber wprowadzi także opcję Back to Busy Area, czyli powrót do ruchliwego obszaru. Jeśli kierowca ukończy podróż w mniej ruchliwej okolicy, może włączyć tę funkcję, aby wyszukiwać jedynie kursy z powrotem w wybranym kierunku.

Platforma Uber działa w ponad 600 miastach w 65 państwach na całym świecie. W Polsce Uber jest dostępny w 7 miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Dzięki RideCheck Uber wykryje kraksę i wybierze numer alarmowy

Więcej:uber