USA nie przedłuży licencji Huawei

USA nie przedłuży zapewne licencji na handel chińskiej firmy z amerykańskimi dostawcami. Czy dla Huawei będzie to kłopot? Raczej nie. Nałożone w maju na Huawei sankcje zostały na kilka miesięcy złagodzone. Nie zanosi się jednak na to, by czasowa licencja na handel z amerykańskimi firmami została przedłużona. To oznacza, że w listopadzie tego roku Chińczycy stracą możliwość współpracy z amerykańskimi firmami. Z kolei te nie mogą kupować od Huawei.
Huawei

Huawei 5G

[banner slot=”text”]

Czy jednak Huawei potrzebuje firm z USA? Jak donosi serwis Tech Radar chińska firma już wyprodukowała nowe stacje bazowe dla łączności 5G bez korzystania z amerykańskiej technologii. Huawei twierdzi, że wydajność stacji bazowych nie jest gorsza, a to co zaskoczyło producenta podczas testów było zaskoczeniem pozytywnym, choć firma nie tłumaczy na czym owe pozytywne niespodzianki miałyby polegać. Produkcja nowych stacji ma ruszyć w przyszłym miesiącu, by w 2020 roku osiągnąć liczbę 1,5 mln egzemplarzy. Jak wiemy w przypadku rynku detalicznego firma poradziła sobie także za pomocą własnego systemu i brakiem usług Google’a.

Huawei nie odżegnuje się jednak od współpracy z amerykańskimi dostawcami w przyszłości. Założyciel firmy Ren Zhengfei przyznał, że duże znaczenie mają dla niego długotrwałe relacje z niektórymi dostawcami.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Huawei sprzedaje laptopy z preinstalowanym Linuxem