Vivo NEX 3 – opracowanie tego wyświetlacza kosztowało 28 mln dolarów

Gdy kolejne generacje iPhone’ów ekscytują już tylko pracowników Apple’a, chińskie “tygrysy” nie odpoczywają. Przy okazji premiery Vivo NEX 3 firma pochwaliła się, że aby opracować nowy rodzaj wyświetlacza zainwestowała ok. 28 milionów dolarów. Wszystko po to, by uzyskać efekt ekranu, który spływa na krawędzie boczne (tzw. waterfall display). Nawet, jeżeli będzie to najmniej erognomiczne rozwiązanie ever, to i tak będzie to jeden z najładniejszych telefonów na rynku.
vivo nex 3
vivo nex 3

vivo nex 3
Skaner linii papilarnych umieszczono pod wyświetlaczem (fot. theverge.com)

A co poza 6,89-calowym wyświetlaczem OLED, który zajmuje, bagatela, 99,6% powierzchni przedniego panelu? Całkiem sporo. Przede wszystkim potrójny układ aparatów. Główny o rozdzielczości aż 64-megapikseli (ten sam, co w najnowszym Redmi) i przysłonie f/1.7, ultraszerokokątny (120º) o rozdzielczości 13-megapikseli oraz teleobiektyw (dwukrotny zoom), także o rozdzielczości 13 MP. Przednia, wysuwana kamera pozwoli wykonać selfie o rozdzielczości 16 MP. Smartfon pozwoli na wykonywanie dobrych zdjęć w nocy dzięki trybowi, który wykonuje kilkanaście ujęć jednocześnie, a następnie automatycznie łączy je w jedną, pozbawioną szumów fotografię.

Specyfikacja jest również topowa. Wnętrze Vivo NEX 3 skrywa Snapdragon 855+, czyli najwydajniejszy obecnie układ Qualcomma, do 12 GB RAM-u oraz do 256 GB pamięci wewnętrznej. Producent pomyślał nawet o systemie komór parowych do lepszego odprowadzania ciepła oraz wirtualnych przyciskach na krawędziach, które rozpoznają siłę nacisku. Nie brakuje także łączności 5G i akumulatora o pojemności 4500 mAh z technologią ultraszybkiego ładowania 44W. W sieci pojawiły się już pierwsze relacje hands-on z premiery, więc możecie zobaczyć jak urządzenie prezentuje się w akcji.

Poza wejściem na drugą kartę SIM i NFC, a także portem słuchawkowym, Vivo zadbało również o dobre audio. Smartfon wyposażony jest w przetwornik DAC AK4377A Hi-Fi. Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Vivo NEX 3 w najbardziej topowej wersji (12 GB + 256 GB + 5G) kosztuje zaledwie 6198 juanów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu 3440 zł. Najtańszy wariant (8 GB + 128 GB + 4G) w Chinach będzie dostępny za 4998 juanów, czyli ok. 2770 zł. Poza Chinami w ciągu kilku najbliższych miesięcy urządzenie ma pojawić się w krajach południowej Azji oraz “pozostałych rynkach”. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo bym chciała zobaczyć go także w Polsce. | CHIP

Nowe smartfony Vivo całkowicie naładujemy w zaledwie 13 minut