Zobacz 15 minut rozgrywki Cyberpunk 2077

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, polskie studio udostępniło nowy gameplay z gry “Cyberpunk 2077”. Nie jest on tak obszerny jak ten z targów E3, ale i tak zdradza wiele informacji o mechanice. Warto zaznaczyć, że nagranie zarejestrowano na komputerze z kartą GeForce RTX 2080 Ti, która obsługuje ray tracing (śledzenie promieni). Dzięki temu wszystkie efekty świetlne przedstawiają się znacznie lepiej. Twórcy zaznaczają jednak, że wideo pochodzi z wczesnej wersji gry i część elementów może jeszcze ulec zmianie.
cyberpunk 2077
cyberpunk 2077

Na nagraniu możemy dostrzec różnice między różnymi stylami rozgrywki. Pierwsza część pokazuje jak gra się postacią, której umiejętności przydają się w walce. Dzięki większej sile, taki bohater będzie w stanie np. otworzyć zamknięte na klucz drzwi czy wyciągnąć działo z armatki i wykorzystać je jako własną, przenośną broń. Druga część przedstawia zalety netrunnera, czyli po prostu hakera. Będzie on w stanie przejmować kontrolę nad kamerami, komputerami czy robotami. Co istotne, klasy postaci nie są sztywne i każdy gracz będzie w stanie stworzyć własny, unikalny system umiejętności.

Zobaczyliśmy też jak prezentuje się Pacifica, jedna z sześciu dzielnic Night City. W fabule gry, pierwotnie Pacifica miała być dzielnicą turystyczną, jednak ze względów ekonomicznych wielu inwestorów wycofało się z rynku pozostawiając nieukończone kompleksy budynków. Miejsce stało się areną gangów niechętną obcym. Można w nim jednak dostać unikalne towary, a także nielegalne wszczepy. Spotkamy się tu także z podziemnymi walkami na śmierć i życie.

CD Projekt zadowolony ze sprzedaży “Cyberpunk 2077”

“Cyberpunk 2077” zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PS4 i Xbox One 16 kwietnia przyszłego roku. Dostęp do gry uzyskają też abonenci Google Stadia. Na rynku pojawi się również analogowa gra karciana związana z tym uniwersum. | CHIP