cyberpunk 2077

Zobacz 15 minut rozgrywki Cyberpunk 2077

Podczas targów gamescom, CD Projekt Red pokazał dziennikarzom fragmenty rozgrywki nadchodzącego "Cyberpunka 2077". Teraz nową grę polskiego studia mogą zobaczyć wszyscy zainteresowani.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, polskie studio udostępniło nowy gameplay z gry „Cyberpunk 2077”. Nie jest on tak obszerny jak ten z targów E3, ale i tak zdradza wiele informacji o mechanice. Warto zaznaczyć, że nagranie zarejestrowano na komputerze z kartą GeForce RTX 2080 Ti, która obsługuje ray tracing (śledzenie promieni). Dzięki temu wszystkie efekty świetlne przedstawiają się znacznie lepiej. Twórcy zaznaczają jednak, że wideo pochodzi z wczesnej wersji gry i część elementów może jeszcze ulec zmianie.

Na nagraniu możemy dostrzec różnice między różnymi stylami rozgrywki. Pierwsza część pokazuje jak gra się postacią, której umiejętności przydają się w walce. Dzięki większej sile, taki bohater będzie w stanie np. otworzyć zamknięte na klucz drzwi czy wyciągnąć działo z armatki i wykorzystać je jako własną, przenośną broń. Druga część przedstawia zalety netrunnera, czyli po prostu hakera. Będzie on w stanie przejmować kontrolę nad kamerami, komputerami czy robotami. Co istotne, klasy postaci nie są sztywne i każdy gracz będzie w stanie stworzyć własny, unikalny system umiejętności.

Zobaczyliśmy też jak prezentuje się Pacifica, jedna z sześciu dzielnic Night City. W fabule gry, pierwotnie Pacifica miała być dzielnicą turystyczną, jednak ze względów ekonomicznych wielu inwestorów wycofało się z rynku pozostawiając nieukończone kompleksy budynków. Miejsce stało się areną gangów niechętną obcym. Można w nim jednak dostać unikalne towary, a także nielegalne wszczepy. Spotkamy się tu także z podziemnymi walkami na śmierć i życie.

CD Projekt zadowolony ze sprzedaży „Cyberpunk 2077”

„Cyberpunk 2077” zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PS4 i Xbox One 16 kwietnia przyszłego roku. Dostęp do gry uzyskają też abonenci Google Stadia. Na rynku pojawi się również analogowa gra karciana związana z tym uniwersum. | CHIP

4
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.