5 wynalazków z Kickstartera, które chcielibyśmy mieć

SkyTrek to walizka naszpikowana elektroniką i zaprojektowana z myślą o wygodzie osób często podróżujących, choć raczej w klasie business niż tanimi liniami. Jej pionowa “postawa” przypomina dawne, wygodne kufry podróżne. Nie trzeba jej więc kłaść, by sięgnąć do wnętrza. To nie tylko wygodne, ale i higieniczne rozwiązanie. A liczne przegródki ułatwiają utrzymanie porządku. Poza tradycyjnym zamknięciem walizka wyposażona została w zamek z czujnikiem biometrycznym. Wystarczy przyłożyć palec do czytnika linii papilarnych i można się rozpakowywać. Jak przystało na nowoczesną walizkę Skytrak ma… baterię, dzięki której naładujemy telefon. Walizka też wyśle powiadomienie na telefon, jeśli zanadto się od niej oddalimy (albo niezauważenie ona od nas). Po wpłaceniu na zbiórce 209 dol. (ok. 800 zł) dostaniemy model o wymiarach 34 x 25 x 55 cm (na fru.pl znajdziecie wymiary bagażu podręcznego u popularnych w Polsce przewoźników, może się przydać). Za większą (41 x 27 x 71 cm) zapłacić trzeba 229 dol. (878 zł). Skytek planuje realizować pierwsze zamówienia w lutym 2020 roku.
Kickstarter
Kickstarter

Inteligentna walizka SkyTrek

https://www.kickstarter.com/projects/skytrek/skytrek-the-best-smart-luggage-in-the-world

SPxThrone – fotel gamingowy z wibracjami

SPxThrone to nietypowy fotel (albo i godniej, tron) gamingowy, który dzięki zastosowanym w nim algorytmom SI (tak, wiemy jak to brzmi – fotel z SI) przełoży dźwięk i obraz z gier na wibracje. Dzięki temu, według producenta można jeszcze bardziej wczuć się w grę, albo w fabułę filmu (“San Andreas” z 2015 r. ma szansę dosłownie wbić w fotel). Fotel współpracuje zarówno z komputerami PC i Mac oraz z konsolami i smartfonami. Rozrywkowy mebel kosztuje 400 euro, czyli ok. 1700 zł. Pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do klientów pod koniec roku.

https://www.kickstarter.com/projects/sptbcn/spxthrone-sensorial-gaming-chair

Rotate watch, czyli mechaniczny zegarek, który sam sobie złożysz…

…i jest szansa, że nie zostaną ci żadne niewykorzystane części. Smartwatche są bardzo popularne. Ale prawdziwy koneser wie, że nie ma to jak mechaniczny werk. Wiele osób ceni styl i niezaprzeczalny urok nakręcanych zegarków. Teraz możecie sobie nie tylko kupić taki czasomierz, za 170 dolarów na Kickstarterze (jest też opcja za 480 dol., która zawiera zestaw do przygotowania trzech modeli), ale także samemu go sobie złożyć. Zegarek zaprojektowany został w trzech wersjach stylistycznych: Gallileo, Edison oraz Wright. Pierwsze wysyłki zaplanowane na koniec roku. Uprzedzamy, do pełni szczęścia może się przydać zegarmistrzowska cierpliwość.

https://www.kickstarter.com/projects/rotate/rotate-build-your-own-mechanical-watch

Espresso Displays – dodatkowy ekran dotykowy do smartfonów, konsol i komputerów

Przenośny, ekstremalnie cienki ekran (5 mm) został zaprojektowany w dwóch wersjach. Mniejsza ma przekątną 13,3″, a większa 15,6″.  Dotykowy wyświetlacz pracuje z rozdzielczością Full HD i jasności 300 kandeli na metr kwadratowy. Monitor został wyposażony w porty USB-C oraz HDMI i współpracuje z Windows MacOS-em, a także konsolami: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox i smartfonami: Samsung, Huawei i Apple. Mniejsze Espresso Displays kupimy za 188 dolarów, natomiast za 15,6″ ekran przyjdzie nam zapłacić 200 dolarów. Do ekranu można dokupić również podstawki. Producent rozpocznie wysyłkę urządzeń w kwietniu przyszłego roku.

PhoneBook – był smartfon, będzie laptop

PhoneBook – czyli coś, co po podłączeniu smartfonu stanie się laptopem z ekranem dotykowym 15,6″ i baterią, która wystarcza na 8 godzin pracy. Producent zapewnia, że urządzenie działa ze wszystkimi smartfonami z iOS-em i Androidem. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które potrzebują mobilnej i taniej (cena 250 dolarów, obecnie obniżona do 150 dolarów) maszyny do pisania, która wystarczy na 8 godzin pracy. PhoneBook może być też ciekawą propozycją dla graczy, którzy dzięki podłączeniu klawiatury i myszy uzyskają przewagę w mobilnych tytułach. Wysyłka PhoneBooków rozpocznie się pod koniec roku.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Po co komu takie gadżety?

Więcej:gadżety